فروشگاه سورس یونیتی

پلی استیشن ۵ همزمان با ایکس باکس اسکارلت راهی بازار می‌شود؟

جولای 4, 2019

پلی استیشن ۵ همزمان با ایکس باکس اسکارلت راهی بازار می‌شود؟

با توجه به پیشینه کنسول های بازی، به نظر می رسد کنسول پلی استیشن ۵ همزمان با ایکس باکس اسکارلت روانه بازار می شود.

چرخه عمر کنسول های نسل هشتم رو به اتمام بوده و از بازیکنان گرفته تا سازندگان عناوین ویدیویی، همگی بی صبرانه در انتظار معرفی کامل کنسول های نسل بعدی و عرضه آن ها هستند. دو شرکت مایکروسافت و سونی هرچند که تا به امروز به معرفی کنسول جدید خود نپرداخته اند، لیکن تا حدودی به برخی ویژگی های این دو از جمله برخورداری از هارد دیسک SSD و پشتیبانی از رزولوشن ۸K اشاره کرده اند. با این حال، یکی از بزرگ ترین سوالاتی که در حال حاضر ذهن گیمرها را به خود مشغول کرده، زمان عرضه این دو دستگاه است.

زمان عرضه

بر خلاف مایکروسافت که در جریان رویداد E3 2019 رسما از عرضه کنسول ایکس باکس اسکارلت در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی خبر داد، سونی هنوز هیچ حرفی از زمان انتشار پلی استیشن ۵ به میان نزده و این موضوع همچنان برای طرفداران پر و پا قرص کنسول های پلی استیشن مبهم است. با این وجود، بر اساس شواهد امر، به نظر می رسد شرکت سونی همزمان با عرضه کنسول ایکس باکس اسکارلت، پلی استیشن ۵ را راهی بازار خواهد کرد.

به بیان دقیق تر، اگر به تاریخچه زمان عرضه کنسول ها دقت کنیم، متوجه می شویم که اغلب کنسول های جدید همزمان با رقبای خود پا به صنعت بازی های ویدیویی گذاشته اند. هرچند این موضوع برای کنسول های نسل هفتم ایکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳ صادق نیست، اما غالب شرکت ها همواره برای حفظ بازار و درآمد، به اجبار کنسول های خود را همزمان با عرضه سایر رقبا راهی بازار می کنند.

 

پلی استیشن 5

 

علاوه بر این، ظهور سرویس استریم بازی ها یعنی «گوگل استادیا» شرایط متفاوتی را برای کنسول های نسل نهم رقم زده است. از آنجا که گوگل استادیا برای راه اندازی در اواخر سال جاری برنامه ریزی شده و از طرفی مایکروسافت نیز به دنبال عرضه ایکس باکس اسکارلت در تعطیلات سال آینده میلادی است، دور از انتظار نیست که سونی در این بازه های زمانی گفته شده کنسول جدید خود را راهی بازار کند، چرا که در غیر این صورت، این شرکت ژاپنی با کمی تاخیر در نسل نهم حضور یافته و قطعا ضررهای مالی زیادی را به خاطر این تاخیر متحمل خواهد شد.

فارغ از این موارد، عدم معرفی بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن ۴ در رویداد E3 2019 مهری تاییدی بر عرضه پلی استیشن ۵ در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی محسوب می شود.

منبع:click.ir