فروشگاه سورس یونیتی

پلی استیشن ۵ تا چهار برابر قوی‌تر از پلی استیشن ۴ است

جولای 2, 2019

پلی استیشن ۵ تا چهار برابر قوی‌تر از پلی استیشن ۴ است

با وجود آنکه امروز اخباری مبنی بر قیمت گذاری بالای پلی استیشن ۵ منتشر شد، باید منتظر یک کنسول نسل نهمی قدرتمند باشیم. به تازگی مجموعه TUM_APISAK مدعی در اختیار داشتن بنچمارکی است که قدرت PlayStation 5 را نمایان کرده است. TUM_APISAK تا پیش از این نیز اطلاعات جالب توجهی را منتشر کرده بود که از جمله آنها می‌توان به پردازنده‌های Ryzen 3000 و کارت گرافیک‌های آتی اشاره کرد.

این آزمون مربوط به بخش گرافیکی کنسولی است که احتمالاً با یک تراشه مجتمع (SOC) طراحی شده است. این تراشه گرافیکی از معماری NAVI با لیتوگرافی ۷ نانومتری استفاده کرده و به گفته سونی، بسیار سریع‌تر از کنسول بازی PlayStation 4 است. اما داده‌های جدید در آزمون و بنچمارک  ۳DMark Fire Strikeنشان می‌دهند که پلی استیشن ۵ تا چهار برابر سریعتر از کنسول بازی PS4 است.

در واقع امتیازهای کسب شده، مقداری کمتر از NVIDIA GeForce RTX 2070 است؛ یعنی از نظر قدرت و توانایی گرافیکی، با چیزی مشابه با کارت گرافیک RTX 2070 روبرو هستیم. APUمورد استفاده یا همان SOC نیمه سفارشی AMD، برای این کنسول با کد رمز Gonzaloنامگذاری شده است. کنسول بازی PlayStation 4 (نسخه ساده و غیر Pro) در این بنچمارک امتیاز ۵۰۰۰ را به خود اختصاص داده است.

ps5_gonzalo_3dmark_6.png

 

کنسول بازی PlayStation 5 در بنچمارک ۳DMark Fire Strike موفق به کسب امتیاز ۲۰۰۰۰ شده است؛ یعنی چهار برابر سریعتر از کنسول PS4. کارت گرافیک GeForce RTX 2070 در آزمون مشابه امتیاز ۲۲۱۷۰ را به نام خود ثبت کرده است. شاید بتوان گفت که تراشه گرافیکی چیزی مشابه با کارت گرافیک RTX 2060 SUPER باشد. این گفته‌ها نزدیک به اطلاعات پیشین ما است؛ حتی سونی وعده داده است که از یک درایو SSD ویژه در این محصول استفاده می‌کند. کنسول‌های بازی نسل نهم در اوایل سال ۲۰۲۰ در بازار خواهند بود.

منبع:www.shahrsakhtafzar.com