فروشگاه سورس یونیتی

هوش مصنوعی گوگل در حال کار بر روی ویژگی‌هایی جذاب است

می 12, 2019

هوش مصنوعی گوگل در حال کار بر روی ویژگی‌هایی جذاب است

طبق گزارشات اخیر گوگل درصدد است تا به زودی توانایی جدیدی با عنوان Colorize به فناوری هوش مصنوعی خود اضافه کند. این ویژگی با اضافه شدن به Google Photos عکس‌های قدیمی و سیاه و سفید را با فرآیندهای خاصی رنگی می‌کند و جانی دوباره به خاطرات قدیمی کاربران می‌بخشد.

این ویژگی از ابزارهای یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی برای عملکردی هرچه بهتر استفاده می‌کند و فیلترهای گوناگونی را برای رنگی کردن عکس‌های قدیمی به کارگیری می‌کند. یکی از کاربران به صورت آزمایشی عکس از مراسم عروسی پدر بزرگ و مادر بزرگش را با ویژگی Colorize رنگی کرد و آن را با دوستان خود به اشتراک گذاشت. مادربزرگ این کاربر هم اکنون ۱۰۴ سال سن دارد.

این کاربر معتقد است تصویر رنگی شده از کیفیت قابل قبولی برخوردار است ولی گوگل همچنان باید تلاش بیشتر بر روی جزییات این پروژه انجام دهد تا نتیجه‌ای با کیفیت بسیار بهتر حاصل شود. دیگر ویژگی که گوگل آن را نیز به تازگی معرفی کرده است و به زودی در قسمت Google Photos  در اختیار کاربران قرار می‌دهد، Color Pop نام دارد و دقیقا عملکردی بالعکس ویژگی Colorize دارد.

Google Photos Colorize

یعنی کاربر می‌تواند با Color Pop عکس‌ها را با کیفیت بسیار عالی از حالت رنگی به سیاه و سفید تبدیل کند. Color Pop قابلیتی بود که کاربران زیادی در سراسر جهان به دنبال آن بودند و همواره از کیفیت پایین تصاویر سیاه و سفید شده ابراز ناراحتی می‌کردند. گوگل با افزودن چنین ویژگی‌هایی به سرویس‌های مختلف خود به دنبال کسب رضایت هرچه بیشتر کاربران در سراسر جهان است.

با وجود شرکت‌های بزرگی چون اپل، سامسونگ و شرکت‌های دیگر ، گوگل با داشتن زیر مجموعه‌های گسترده چه در ایالات متحده آمریکا و چه در کشورهای دیگر به عنوان یکی از ابر قدرت‌های فناوری محسوب می‌شود.

منبع:www.yjc.ir