فروشگاه سورس یونیتی

هوش مصنوعی گوگل به اختلال گفتاری کمک می کند

جولای 13, 2019

هوش مصنوعی گوگل به اختلال گفتاری کمک می کند

کاربردهای هوش مصنوعی در حال افزایش است. در جدیدترین اقدام، هوش مصنوعی گوگل به افراد با اختلال گفتاری کمک می کند.

به تازگی گوگل یک رویداد به نام «Google Solve with AI» برگزار کرده است. مدیر بخش محصولات هوش مصنوعی این غول جستجوی اینترنتی به پیشرفت جدیدی در هوش مصنوعی گوگل اشاره کرده است. بر اساس اعلام Sagar Savla، کارایی این هوش مصنوعی برای افراد با مشکلات گفتاری و شنوایی بهبود یافته است.

در حال حاضر ۴۶۶ میلیون نفر در سراسر جهان دارای مشکلات شنوایی هستند و انتظار می رود تعداد آن ها تا سال ۲۰۵۵ به ۹۰۰ میلیون افزایش پیدا کند. مشکلات شنوایی، ارتباط با دیگر افراد را تبدیل به امری سخت می کند و این موضوع یک چالش در جامعه امروزی محسوب می شود.

قابلیت شناسایی گفتار Live Transcribe برای حل مشکلات واقعی شنوایی افراد توسعه یافته است. این ویژگی، کلام افراد را به صورت لحظه ای می نویسد. این موضوع باعث می شود افراد با مشکلات شنوایی نیز در بحث ها شرکت کنند. در حال حاضر این ویژگی قادر به پشتیبانی از ۷۰ زبان است، بنابراین به افراد زیادی در سراسر جهان برای ارتباط با یکدیگر کمک می کند.

 

 

پروژه Euphonia گوگل چند ماه پیش شروع به کار کرد. بر اساس اعلام گوگل، این پروژه به افرادی که دارای احتلال گفتاری هستند برای ارتباط دقیق تر با یکدیگر کمک می کند. برای یک هوش‌مصنوعی تشخیص بیان یک فرد دچار مشکلات گفتاری، امری دشوار است. گوگل برای تکمیل این پروژه از افراد با اختلال گفتاری کمک می گیرد.

در حال حاضر چندین داوطلب به این پروژه اضافه شده اند و گوگل در حال جمع آوری اطلاعات است. قابلیت شناسایی گفتار برای افرادی توسعه پیدا می کند که دارای مشکلات سلامتی خاصی هستند. در حال حاضر تیم پروژه Euphonia در حال ضبط صدای افراد بیمار است.

منبع: click. ir