فروشگاه سورس یونیتی

نوآوران XR در فضای خرده فروشی و تجارت الکترونیک

آوریل 29, 2023

نوآوران XR در فضای خرده فروشی و تجارت الکترونیک

 

 

برترین ارائه دهندگان XR برای خرده فروشی و تجارت الکترونیک در سال ۲۰۲۳

خرده فروشی و تجارت الکترونیک در چند سال اخیر به شدت پیشرفت کرده اند. از آنجایی که دنیای دیجیتال روش تحقیق و جستجوی ما برای محصولات و خدمات را متحول کرده است، شرکت ها مجبور شده اند خود را با سفر خریدار جدید وفق دهند. امروزه، اکثر تجربه‌های خریدار در کانال‌های مختلف، از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی گرفته تا تعاملات حضوری اتفاق می‌افتد.

واقعیت توسعه‌یافته به رهبران کسب‌وکار فرصتی می‌دهد تا دنیای فیزیکی و دیجیتالی را برای یک تجربه مشتری جامع‌تر و یکپارچه تراز کنند. با فناوری‌های AR، MR و VR، شرکت‌ها می‌توانند به مشتریان در تصمیم‌گیری بهتر برای خرید کمک کنند، نمایش‌هایی از محصولات ارائه دهند و حتی تجربه خرید شخصی‌سازی شده را ارائه دهند.

با استفاده صحیح، XR می تواند سطوح جدیدی از وفاداری مشتری را باز کند، خرده فروشان را از رقبایشان جدا کند و شهرت یک برند را بهبود بخشد. امروز، ما فقط به برخی از فروشندگان در فضای XR نگاه می کنیم که راه حل هایی متناسب با بازارهای خرده فروشی و تجارت الکترونیک ارائه می دهند.

پلاتار

 

پلتار، خالق پلتفرم سه بعدی و واقعیت افزوده، از کسب و کارها در ایجاد تجربیات مجازی برای افزایش فروش و تعامل پشتیبانی می کند. راه حل بدون کد به سازمان ها اجازه می دهد تا مشتریان خود را با تعاملات سعی کنید قبل از خرید، که از طریق واقعیت افزوده ارائه می شود، توانمند کنند. هر کسی می‌تواند صحنه‌های سه بعدی و واقعیت افزوده را برای وب‌سایت‌ها، تجارت الکترونیک، برنامه‌های کاربردی فروش و حتی نمایشگرهای داخل فروشگاه بسازد، مدیریت و منتشر کند.

پلتفرم انتها به انتها با ابزارهایی که می‌توانند در هر جایی مستقر شوند و از یک محیط ابری واحد مدیریت شوند، تلاشی را که برای ایجاد تجربه‌های همهجانبه برای خریداران انجام می‌شود، حذف کند. شرکت‌ها می‌توانند از این جعبه ابزار برای ایجاد راه‌حل‌های webAR، برنامه‌های جامع، ابزارهای آزمایشی مجازی و موارد دیگر با نسخه‌های سه بعدی سفارشی محصولات واقعی استفاده کنند.

 

Next/Now

 

آژانس تجربی، Next/Now با برندها در زمینه طراحی چندرسانه‌ای و راه‌حل‌های نمایشگاه دیجیتال بهبود یافته با واقعیت گسترده کار می‌کند. این سازمان در توسعه تجارب خرید و فروش سفارشی، طراحی شده برای رفع نیازهای خاص مشتریانی که محصولات را به صورت آنلاین و حضوری جستجو می کنند، تخصص دارد.

Next/Now بر محو کردن خطوط بین قلمرو فیزیکی و دیجیتال تمرکز می‌کند و واقعیت‌های جدیدی را ایجاد می‌کند که در آن می‌توان هر تجربه‌ای را زنده کرد. این شرکت محیط های همهجانبه ای مانند مراکز تجربه، مراکز نوآوری و نمایشگاه ها ایجاد می کند و با شرکت ها در زمینه فعال سازی برند همکاری می کند. شرکت‌ها حتی می‌توانند به کمک رویدادهای زنده، فعال‌سازی‌های پاپ آپ و کمپین‌های توسعه متاورس دسترسی داشته باشند.

GrooveJones

 

GrooveJones که عمدتاً بر کمک به برندهای خرده‌فروشی و تجارت الکترونیک برای ارتباط با مخاطبان خود از طریق بازاریابی، نمایش‌ها و رویدادها تمرکز دارد، از واقعیت گسترده برای ایجاد تجربیات برند سفارشی استفاده می‌کند. خدمات سفارشی این برند متناسب با نیازهای هر شرکتی است که با آن کار می کند و می تواند از کسب و کارها در دستیابی به اهداف تبلیغاتی و فروش حمایت کند.

GrooveJones با استفاده از فناوری‌های واقعیت افزوده، ترکیبی و واقعیت مجازی، برنامه‌ها و رویدادهای مارک‌دار را برای شرکت‌های خرده‌فروشی و تجارت الکترونیک می‌سازد. این شرکت همچنین می‌تواند تجربه‌های خرده‌فروشی پاپ‌آپ یا موقت، محیط‌های متاورس، و ابزارهای منحصربه‌فرد برای ترکیب تعاملات خرید حضوری و دیجیتال تولید کند. این سازمان حتی با سایر فروشندگان سخت افزار XR برای کمک به پیکربندی فناوری برای رویدادهای مارک دار شریک می شود.

 

Snap 

 

اسنپ که بیشتر به خاطر تولید اپلیکیشن رسانه های اجتماعی شناخته می شود، اسنپ یک شرکت فناوری است که بر دنیای موبایل تمرکز دارد. این شرکت با سازمان‌ها برای توسعه تجربه‌های خرید همهجانبه کار می‌کند، مانند فیلترهای واقعیت افزوده که کاربران می‌توانند برای امتحان یک محصول یا آزمایش یک راه‌حل قبل از خرید به آن دسترسی داشته باشند.

شرکت‌ها می‌توانند با اسنپ برای تولید ابزارها و خدماتی که مصرف‌کنندگان در اکوسیستم اسنپ چت به آن‌ها دسترسی داشته باشند، کار کنند و دسترسی سازمان‌ها به مخاطبان هدفشان آسان‌تر شود. اسنپ همچنین دارای تیم‌هایی از متخصصان است تا به سازمان‌ها در توسعه کمپین‌هایی که برای آگاهی از برند، تبدیل‌ها، جذب سرنخ و موارد دیگر در نظر گرفته شده است کمک کنند.

VRdirect

 

پلتفرم واقعیت مجازی سازمانی، VRdirect، به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا راه‌حل‌های مبتنی بر کیس را در واقعیت مجازی برای فروش، بازاریابی و تجربه مشتری بسازند. استودیو VRdirect دسترسی به طیف وسیعی از ابزارها را برای ایجاد تجربیات مجازی با ویرایشگر بصری ارائه می دهد که نیازی به دانش کدنویسی ندارد. کاربران همچنین می توانند محتوای ایجاد شده خود را در طیف وسیعی از دستگاه های پشتیبانی شده منتشر کنند.

پلت فرم جامع VRdirect همچنین از برندها در ایجاد صحنه های ۳۶۰ درجه برای اهداف فروش و بازاریابی، با ابزارهای کشیدن و رها کردن، پخش زنده ویدیو، صدا و متن پشتیبانی می کند. رهبران کسب و کار می توانند از جعبه ابزار موجود برای ایجاد تجربیات تعاملی نیز استفاده کنند و به مشتریان امکان خرید را می دهند.

 

Magnopus

 

شرکت فناوری متمرکز بر محتوا، Magnopus، هنر، طراحی و ابزارهای نوآورانه XR را برای ایجاد تجربیات جدید برای برندها ترکیب می‌کند. این تجارت با سازمان‌های پیشرو مانند سونی و دیزنی همکاری می‌کند تا چشم‌اندازهای همهجانبه را به برنامه‌ها و ابزارهایی برای تجربه مشتری تبدیل کند. این برند با استفاده از استودیویی از ابزارهای غوطه ور که قادر به ادغام با فناوری های موجود هستند، با شرکت ها در توسعه تجربیات منحصر به فرد همکاری می کند.

Magnopus همچنین دارای پلتفرم اختصاصی “فضاهای متصل” خود است، جایی که رهبران کسب و کار می توانند تجربیات تعاملی را برای دنیای دیجیتال و فیزیکی ایجاد کنند. این راه حل با یک اکوسیستم مقیاس پذیر مبتنی بر ابر، مؤلفه ها و برنامه ها و یک SDK بین پلتفرمی ارائه می شود.

EnvisionVR

 

EnvisionVR با تبدیل طرح‌های معماری به مقیاس‌های ۱:۱ واقعیت مجازی، بر توانمندسازی خرده‌فروشان و شرکت‌های تجارت الکترونیک در حوزه املاک و معماری تمرکز می‌کند. با راه حل های موجود برای نمایندگان، توسعه دهندگان، سازندگان خانه، طراحان و استودیوهای CGI، EnvisionVR به طیف گسترده ای از شرکت ها در سراسر جهان خدمات ارائه می دهد.

تجربیات همهجانبه ساخته شده با پلتفرم EnvisionVR برای دسترسی به موبایل، تبلت، هدست واقعیت مجازی و برنامه های وب در دسترس است. آنها همچنین دارای یک پلتفرم فروش قدرتمند داخلی هستند، با ابزارهایی که به شرکت ها اجازه می دهد معاملات را در محیط های همه جانبه ایجاد و مدیریت کنند. شرکت ها می توانند از جعبه ابزار EnvisionVR برای ارائه تجربیات منحصر به فرد و نمایش محصولات به روش های هیجان انگیز استفاده کنند.

 

Reactive Reality

 

Reactive Reality با تمرکز بر فضای مد و پوشاک، یک شرکت فناوری تجارت الکترونیک است که برای کمک به شرکت‌های پوشاک در ارتباط با مشتریان در سراسر جهان ساخته شده است. راه حل اصلی ارائه شده توسط این شرکت، پلتفرم PICTOFIT آن است، ابزاری مقیاس‌پذیر که به برندها امکان می‌دهد تا تجربه آزمایش مجازی خود را توسعه دهند و مدل‌های دوبعدی و سه بعدی محصولات واقعی را تولید کنند.

این شرکت برنامه آزمایشی مجازی خود را برای Shopify و همچنین ابزارهایی برای شرکت‌های خرده‌فروشی فیزیکی برای ایجاد آینه‌های هوشمند برای مشتریان خود دارد. همچنین یک کیت توسعه نرم‌افزار در دسترس است، و یک سیستم مدیریت محتوای جامع که اعضای تیم می‌توانند دارایی‌های مهم سه بعدی و محتوای مجازی را پیگیری کنند.

AR-TY

 

AR-TY که به عنوان یک راه‌حل تجارت الکترونیک سه بعدی همه‌جانبه تبلیغ می‌شود، یک پلتفرم آنلاین است که برای کمک به شرکت‌ها برای باز کردن آینده خرید آنلاین با بینندگان محصولات سه بعدی و ابزارهای مشابه ساخته شده است. هدف این پلتفرم کمک به شرکت‌ها در صرفه‌جویی در زمان در تجسم محصول است و به برندهای خرده‌فروشی و تجارت الکترونیک اجازه می‌دهد تجربیات همه‌جانبه‌ای برای مشتریان ایجاد کنند.

برنامه ۳DViewer تولید شده توسط این شرکت تضمین می‌کند که شرکت‌ها می‌توانند سبد محصولات را دیجیتالی و شخصی‌سازی کنند تا تجربه‌های مجازی را قبل از خرید تجربه کنند. همچنین یک پلتفرم ۳DConfigurator وجود دارد که در آن شرکت‌ها می‌توانند به مشتریان این امکان را بدهند که محصولات خود را قبل از خرید شخصی‌سازی کنند. راه حل های Arty SaaS نیز می توانند بدون نیاز به کدنویسی پیاده سازی شوند.
آزمایشگاه واقعیت مجازی روانی

Psychic VR Lab شرکتی است که مسئول توسعه پلتفرم STYLY است، جایی که شرکت‌ها می‌توانند تجربیات متاورس، VR و AR را برای بازاریابی، فروش و تجربه مشتری ایجاد کنند. این آزمایشگاه شامل دسترسی به ابزارهای مختلفی برای تولید و سفارشی کردن صحنه های همه جانبه است که با تلفن های هوشمند متعدد و نمایشگرهای نصب شده روی سر سازگار است.

در این پلتفرم، کسب‌وکارها می‌توانند ابزارهای منحصر به فرد خود را در مرورگر وب خود طراحی و بسازند، سپس با یک کلیک صحنه‌ای را در هر دستگاهی منتشر کرده و به اشتراک بگذارند. همچنین مجموعه ای از دارایی های سه بعدی رایگان برای کمک به تیم ها در راه اندازی تجربیات خود وجود دارد. به علاوه، شرکت Psychic VR Lab نیز آموزش و منابعی را برای کمک به مبتدیان ارائه می دهد.

EZ360

 

شرکت AV، EZ360 ابزارهایی را تولید می کند که به خرده فروشان و برندهای تجارت الکترونیک اجازه می دهد از واقعیت مجازی در مقیاس بزرگتر استفاده کنند. این شرکت سیستم مدیریت محتوای خود را دارد که در آن تیم ها می توانند واقعیت مجازی و محتوای سه بعدی را ایجاد و توزیع کنند و همچنین یک پخش کننده VR اختصاصی برای محیط های واقعی زندگی می کنند. شرکت ها حتی می توانند به فناوری EZ360 در حالت کیوسک VR دسترسی داشته باشند.

با EZ360، کسب‌وکارها به پلتفرمی دسترسی پیدا می‌کنند که مدیریت و اشتراک‌گذاری محتوای جذاب را با برچسب‌گذاری سفید ساده می‌کند. ویژگی‌های داخلی مانند همگام‌سازی VR برای کمک به سازماندهی سینماهای واقعیت مجازی، و ابزارهای مدیریت واقعیت مجازی برای کمک به کسب‌وکارها در مدیریت محتوا در طیف وسیعی از هدست‌ها به طور همزمان وجود دارد.

منبع:xrtoday