فروشگاه سورس یونیتی

سامسونگ فناوری جدیدی برای واحد پردازش شبکه عصبی معرفی کرد

جولای 4, 2019

سامسونگ فناوری جدیدی برای واحد پردازش شبکه عصبی معرفی کرد

شرکت کره ای سامسونگ از فناوری جدیدی برای شبکه پردازش عصبی رونمایی کرد که انرژی کمتری در مقایسه با گذشته مصرف می کند.

در حالی که سامسونگ در مقایسه با هواوی دیرتر وارد دنیای هوش مصنوعی برای گوشی های هوشمند شد، با سرعت بالایی در حال پیشرفت در این بخش است. به تازگی این برند از فناوری جدیدی برای شبکه پردازش عصبی رونمایی کرده که باعث می شود دستگاه ها فعالیت های مربوط به هوش مصنوعی را سریع تر انجام دهند. علاوه بر این موضوع، شاهد کاهش مصرف انرژی و همچنین اشغال فضای کمتری روی تراشه خواهیم بود.

سامسونگ و تکنولوژی  Quantization Interval Learning

این تکنولوژی از Quantization Interval Learning بهره می برد که شبکه عصبی ۴ بیتی است و می تواند دقتی شبیه به شبکه های ۳۲ بیتی داشته باشد. این موضوع به معنای آن است که واحد پردازش شبکه عصبی در مقایسه با گذشته به سخت افزار و واحد پردازشی کمتری نیاز دارد. سامسونگ اعلام کرده این فناوری باعث افزایش ۸ برابری سرعت و کاهش ۴۰ تا ۱۲۰ برابری تعداد ترانزیستورها می شود.

 

 

این تغییرات باعث می شود NPUها در مقایسه با گذشته عملکرد سریع تری داشته باشند و همچنین انرژی کمتری مصرف کنند. کارایی واحدهای پردازش عصبی کاهش پیدا نمی کند و همچنان می توان از آن ها برای شناسایی اجسام و همچنین تشخیص هویت مانند سنسور اثر انگشت استفاده کرد. این فناوری علاوه بر استفاده در محصولات، در پردازش ابری نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت و مودم گوشی های هوشمند انرژی کمتری نسبت به گذشته مصرف می کنند.

به علت سرعت بالای عملیات های NPU بر پایه QIL، سامسونگ به دنبال استفاده از آن در تجهیزات مختلف مانند خودروهای خودران و محصولات واقعیت مجازی است. این غول فناوری کره ای اعلام کرده این فناوری را در آینده نزدیک در چیپست های موبایل و همچنین دیگر محصولات مانند سنسورهای هوشمند مورد استفاده قرار می دهد.

منبع: click.ir