فروشگاه سورس یونیتی

راه حل های هوش مصنوعی و تحول در فضای کسب و کار

می 3, 2023

راه حل های هوش مصنوعی و تحول در فضای کسب و کار

گزارش WEF می‌گوید: پذیرش فناوری نوظهور، تحول کسب‌وکار را محرک می‌کند

محیط های کاری مدرن نیازمند راه حل های مدرن هستند. همانطور که انتظارات شرکت و مصرف کننده تکامل می یابد، فناوری اطراف نیز باید تکامل یابد.

بهبود همکاری و ارتباطات برای بهبود نتایج محل کار، داستانی بی پایان از بهینه سازی است. راه‌حل‌های فناوری سازمانی سال به سال به شدت در حال تغییر هستند تا چالش‌های رایج و جدید را حل کنند.

بارزترین مثال در زمان های اخیر تکامل ابزارهای ویدئو کنفرانس است که به دنبال رونق ترکیبی و از راه دور پس از همه گیری کرونا بود. جهان همچنان در حال تطبیق با این انتظارات جدید برای بهبود ROI است.

از زوم گرفته تا مایکروسافت، هم پلتفرم‌ها و هم سایر پلتفرم‌ها به تسهیل دنیایی بهتر کمک می‌کنند. علاوه بر این، بسیاری از نوآوران صنعت از این محیط راه دور برای معرفی پلتفرم‌های فراگیر جدید Metaverse استفاده کردند، زیرا راه‌حل‌های ارتباطی از راه دور به جریان اصلی و پیچیده‌تر تبدیل شدند.

در حالی که هنوز در حال رشد است، فضای متاورس در سال گذشته پس از تغییر نام تجاری متا کشش قابل توجهی به دست آورد. آتش تا حدودی سرد شده است. با این حال، سایر ارائه دهندگان خدمات Metaverse در حال بهینه سازی پلت فرم های خود برای تطبیق موارد استفاده هدفمند تجاری هستند.

علاوه بر این، راه‌حل‌های همهجانبه نوآورانه مانند عینک‌های هوشمند، دو پلت‌فرم‌های Web3 می‌توانند به کاربران نهایی سازمانی در تبدیل دیجیتالی عملیات آماده برای آینده کاری کمک کنند.

تحقیقات جمع آوری شده توسط بخش آینده کار متا انگلستان نشان داد که چگونه ۸۱ درصد از افراد مورد سوال می خواهند در محیط های مشترک کار کنند.

اگرچه، این گزارش همچنین ادعا می کند که تنها ۱۶ درصد معتقدند تماس های ویدیویی به آنها کمک می کند تا در جلسات حضور داشته باشند. ۱۴ شرکت‌کننده دیگر فکر کردند که کنفرانس ویدیویی منجر به همکاری بیشتر با همکاران شد. به گفته متا، این ارقام نشان می‌دهد که چگونه شرکت‌ها باید لپ‌تاپ‌های ویدئو کنفرانس را به دستگاه‌های همه‌جانبه ارتقا دهند تا به شاغلان از راه دور کمک کنند تا احساس حضور داشته باشند.

 

WEF: آینده مشاغل ۲۰۲۳

 

مجمع جهانی اقتصاد (WEF) ماه گذشته گزارش آینده مشاغل ۲۰۲۳ خود را منتشر کرد. در این گزارش، WEF دریافت که فناوری‌های نوظهور به احتمال زیاد بر تغییرات محل کار تأثیر می‌گذارند.

در این گزارش ۸۰۳ شرکت با بیش از ۱۱٫۳ میلیون کارگر در ۲۷ بخش صنعتی مورد پرسش قرار گرفتند. علاوه بر این، این گزارش عمدتاً چگونگی تأثیر روندهای کلان و فناوری بر مشاغل، مجموعه مهارت‌ها و استراتژی‌های تحول را در بازه زمانی ۲۰۲۳-۲۰۲۷ تجزیه و تحلیل می‌کند.

WEF در این گزارش می‌گوید که کسب‌وکارهای آماده Meteverse و DAO می‌توانند به لطف مجموعه‌های استعدادی که دوباره سازماندهی شده‌اند، چابک‌تر شوند.

علاوه بر این، WEF چارچوب‌های DAO را تعیین می‌کند که چگونه می‌توانند مشاغل معمولی مانند مدیر، نماینده، کارگر پروژه و تاجر را تغییر دهند. گزاره های ارزش DAO نحوه هماهنگی و ارائه کار را توسط یک گروه اصلی از کارکنان تغییر می دهد.

علاوه بر این، این فناوری می‌تواند گروه‌های مشارکت‌کننده گسترده‌تری را ارائه دهد که به عملیات تجاری کمک می‌کنند. ارائه نقش‌هایی مانند منابع انسانی، امور مالی، حسابداری و مشتری راهی را برای ارتباط دیجیتالی با نیروهای کاری که بر روی پلتفرم‌های Metaverse یا DAO به سبک اقتصاد گیگ کار می‌کنند، تجربه می‌کنند.

در حالی که ممکن است برای برخی مشهود باشد که فناوری های نوظهور سازمانی دارای قدرت تغییر اساسی عملیات محل کار هستند. اگرچه، با موج فعلی روندهای فناوری، بازار راه حل های سازمانی ممکن است مانند یک مخزن کوسه به نظر برسد.

فهمیدن اینکه چه راه حلی در حال ظهور مناسب مورد استفاده مشتری است می تواند یک مانع باشد. با بسیاری از راه حل های همهجانبه و نوظهور موجود برای محل کار، تلاش برای یافتن بهترین تناسب دشوار است.

آیا یک شرکت از مجموعه ای از هدست های VR، دستگاه های MR یا عینک های هوشمند و راه حل های هوش مصنوعی بهره می برد؟ علاوه بر این، آیا راه‌حل‌های نرم‌افزاری مانند هوش مصنوعی، پلتفرم‌های ابری و Metaverse، بازگشت سرمایه مورد نیاز بسیاری از کاربران نهایی کسب‌وکار را فراهم می‌کنند تا از سرمایه‌گذاری‌های فناوری خود اطمینان داشته باشند؟

در حالی که برخی فناوری ها می آیند و می روند. تأثیر روندهای فعلی فناوری های نوظهور واضح است. در همین حال، دنیای کار به متخصصان بسیار ماهر می‌خواهد تا ابزارهای نوظهور سازمانی را به کار گیرند و به اندازه کافی جاسازی کنند.

زمان نشان خواهد داد که چگونه فناوری نحوه عملکرد جهان را تغییر می‌دهد، اگرچه به نظر واضح است که شرکت‌های آینده‌اندیشی که آماده پذیرش فناوری‌های نوظهور هستند، خود را جلوتر از همه چیز خواهند برد.

منبع:www.xrtoday.com