فروشگاه سورس یونیتی

ال جی تراشه های اختصاصی هوش مصنوعی تولید می‌کند

می 20, 2019

ال جی تراشه های اختصاصی هوش مصنوعی تولید می‌کند

شرکت کره‌ای ال جی به صورت رسمی اعلام کرد که توسعه تراشه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی اختصاصی خود را آغاز کرده‌ است که در آینده می‌توان از آنها در محصولات هوشمند شامل ابزارها و تجهیزات خانه هوشمند استفاده کرد.

این چیپ‌ها طبق آنچه ال جی اعلام کرده است از موتور هوشمند عصبی ال جی استفاده می‌کنند که ساختاری طراحی شده با الهام از سیستم عصبی انسانی دارد. این تکنیک باعث می‌شود بتوان از الگوریتم‌های آموزش عمیق و پردازش آنها به خوبی استفاده کرد و قابلیت هوش مصنوعی ابزارهایی که با استفاده از آنها ساخته می‌شوند را دگرگون کرد.

به عبارت دیگر پردازنده هوش مصنوعی که ال جی توسعه داده است از موتور عصبی اختصاصی خودش استفاده می‌کند که برای بهره‌گیری در پردازش اطلاعات برای محصولات خانه‌های هوشمند مانند جاروبرقی‌های ربات مانند، یخچال‌ها و ماشین‌های لباس‌شویی می‌تواند به کار آید.

این که بتوان عملیات پردازشی در این حجم را در خود دستگاه انجام داد اتفاقی بسیار مفید و موثر خواهد بود و به ما این امکان را می‌دهد که بتوانیم بدون استفاده از اینترنت در همه دستگاه‌ها بتوانیم اطلاعاتی که می‌خواهیم را در این دستگاه‌ها مورد پردازش قرار داده و محدوده‌های سخت‌افزاری مجزایی را برای عملکرد با امنیت بالاتر برای هر دستگاه ایجاد کنیم.

lg-ai-1.jpg

دستگاه‌های هوشمند خانگی ال جی

یکی دیگر از مزایای استفاده از این تراشه‌ها در دستگاه‌های هوشمند خانگی این است که دیگر نگرانی بابت لو رفتن و یا هک شدن این دستگاه‌ها و نشت اطلاعات شخصی که به سبب عملکرد آنها در خانه‌های ما بدست آمده نیز مرتفع خواهد شد.

اما در بحث عملکرد نیز این تراشه‌ها به دستگاه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که از آنها استفاده کنند این امکان را خواهد داد که بتوانند به نحو بهتر و دقیق‌تری فضاهای داخلی، مکانی که در ان قرار دارند، اشیا و حتی فرامین صوتی که به آنها داده می‌شود را شناسایی کنند و همچنین می‌توان بستری ایجاد کرد که بدون استفاده از اینترنت هر دستگاه بتواند به صورت مستقل در خانه ما کار کند و تنها از ما دستورات را دریافت کند.

در ادامه ال جی اعلام کرده که این تراشه‌های پردازنده را در نسل بعدی محصولات خود شامل سیستم‌های تهویه مطبوع، ربات‌های تمیز کننده منزل، ماشین‌های لباس‌شویی و دیگر ابزارهای هوشمندی که روانه بازار می‌کند، استفاده خواهد کرد.

منبع:shahrsakhtafzar.com