فروشگاه سورس یونیتی

تأثیر واقعیت افزوده بر بخش نظامی

آوریل 28, 2023

تأثیر واقعیت افزوده بر بخش نظامی

 

AR افزایش بی سابقه ای در علاقه و سرمایه گذاری برای بسیاری از شاخه های نظامی در سراسر جهان دارد

بخش نظامی اغلب در خط مقدم چشم انداز فناوری قرار دارد. وقتی صحبت از دفاع و نیروهای مسلح می شود، دولت خوشحال است که روی فرصت های رشد جدید سرمایه گذاری می کند. این شامل بررسی مزایای ارتش واقعیت افزوده است.

حتی قبل از اینکه اسنپ‌چت و فیس‌بوک فیلترهایی را برای تصاویر شما منتشر کنند و اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده در همه جا وجود داشته باشند، ارتش‌های ملی نسخه‌های خود را برای آموزش و راهنمایی سربازان خود پیاده‌سازی می‌کردند. از آنجایی که جنگ به تکامل خود ادامه می دهد، بخش دفاعی باید همیشه سرمایه گذاری خود را در فناوری جدید ادامه دهد. در اینجا بینش هایی در مورد تأثیر AR بر جنگ مدرن وجود دارد.
تحول در نیروهای مسلح

یکی از بارزترین نمونه‌های مزایای AR برای اقدام نظامی از Tactical AR است. این به نمایشگرهای هدآپ (HUD) اشاره دارد که سربازان در هدست خود برای دریافت اطلاعات پیرامون خود استفاده می کنند. دستگاه‌هایی مانند کلاه ایمنی جت جنگنده Elbit System’s X-Sight می‌توانند اطلاعات مهمی را برای بهبود آگاهی موقعیتی روی هم قرار دهند.

ارتش ایالات متحده همچنین یک پروژه مشترک با مایکروسافت برای هدست های سیستم تقویت بصری یکپارچه (IVAS) خود راه اندازی کرده است. این دستگاه ها مکان، خط دید، ایستگاه بین راه و سایر اطلاعات کلیدی را در HUD های خود به سربازان ارائه می دهند.
آموزش رزمی XR

در جاهای دیگر، ابزارهای واقعیت مجازی و تأثیر واقعیت افزوده (VR/AR) فرصت‌های آموزشی را برای نیروهای جدید معرفی می‌کنند. تصور یک سناریوی جنگی هیچ شباهتی به حضور در نبرد واقعی ندارد. AR و VR راهی را برای کسانی که برای استرس منطقه نبرد آماده می‌شوند ارائه می‌کنند تا واقعاً برای این تجربه آماده شوند.

محیط‌های آموزشی مصنوعی به سربازان کمک می‌کند تا تجربیات آموزشی خود را به روشی همه‌جانبه‌تر بسازند و آنها را در محیط‌های تحریک‌کننده‌ی ذهنی‌تر قرار دهند بدون اینکه آنها را در معرض خطر قرار دهند.

شرکت‌هایی مانند Red 6 شبیه‌ساز Dogfight با نیروی AR خود را آزمایش کرده‌اند و به خلبان‌های جنگنده اجازه می‌دهد با جنگنده‌های شبیه‌سازی‌شده بر اساس تقاضا بجنگند و در عین حال مهمات را حفظ کنند.

فناوری AR و VR مناسب همچنین می‌تواند در کنار حسگرها و هوش مصنوعی (AI) برای نظارت و ارزیابی عملکرد تیم، سلامتی و موارد دیگر کار کند.

بسیاری از شرکت ها ابزارهای شبیه سازی جنگی را برای پرسنل ارتش و نیروی دریایی باز کرده اند. Optimus Systems اخیراً کیت آموزشی DEIMOS خود را برای سناریوهای میدان جنگ تقریبا نامحدود راه اندازی کرده است. برعکس، ITVS و Survivr به طور مشترک روی مربیان بقا و آگاهی از موقعیت برای سربازان کار کردند.
ارتش AR چگونه خواهد بود؟

در حال حاضر، پتانسیل فناوری AR برای استفاده نظامی چشمگیر است و راه های جدیدی را برای آموزش و افزایش آگاهی موقعیتی در محیط های خطرناک به جنگنده ها ارائه می دهد.

با این حال، در آینده، شرکت‌ها به دنبال راه‌هایی هستند تا تجربه AR را حتی باورنکردنی‌تر کنند. سیستم‌های واقعیت افزوده با استفاده از دوربین‌های روی خودروهای نظامی به طور بالقوه می‌توانند دید کامل ۳۶۰ درجه از محیط اطراف خود را در حین نبرد به افراد ارائه دهند.

هدست‌های AR می‌توانند به تیراندازان کمک کنند تا در شرایط سخت، شلیک کاملی داشته باشند، یا به سربازان در یافتن امن‌ترین مسیر بازگشت به پایگاه پس از عبور از خطوط دشمن کمک کنند. همچنین تأثیر واقعیت افزوده می تواند انجام ماموریت های خطرناک از راه دور را برای پرسنل نظامی آسان تر کند.

به عنوان مثال، فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده (USSOCOM) خرید هدست های تاکتیکی Eolian AR را برای نیروهای ویژه خود تایید کرد. این به سربازان با حافظه پنهان هدست متنوع‌تر در موقعیت‌های جنگی مختلف قدرت می‌دهد.

با استفاده از یک هدست واقعیت افزوده، یک متخصص می‌تواند یک پهپاد را به داخل خاک دشمن هدایت کند و اطلاعات ارزشمندی را از طریق ضبط ویدیو جمع‌آوری کند تا با تیم به اشتراک بگذارد.

از طریق ترکیب صحیح واقعیت‌های جدید و فناوری، ممکن است برای گروه‌های نظامی آسان‌تر شود تا از فرستادن افراد به موقعیت‌های بالقوه تهدیدکننده جان خودداری کنند.

حتی خارج از خط مقدم، وقتی صحبت از ساخت وسایلی مانند تانک و هواپیما می شود، AR می تواند به مهندسان کمک کند تا تصمیمات سریع تری بگیرند و موجودی کلیدی را بسیار سریعتر تولید کنند.
ارتش AR، جنگ را متحول خواهد کرد

تاثیر واقعیت افزوده این قدرت را دارد که رویکرد مردم به جنگ را تغییر دهد. با استفاده از فناوری مناسب، کاربران می توانند آگاهی عملیاتی و موقعیتی بیشتری به دست آورند و وضعیت خود را بهتر قضاوت کنند.

AR می‌تواند منجر به تجربه‌های آموزشی رزمی بهتری شود که هزینه کمتر و همه‌جانبه‌تر است، و تضمین می‌کند که سربازان برای سناریوهای واقعی آماده‌تر هستند. حتی می‌تواند به ساخت هواپیماها، تانک‌ها، صندوق عقب و تسلیحات مؤثرتر کمک کند – این احتمالات به طور بالقوه بی‌پایان هستند.

منبع:xrtoday.com