فروشگاه سورس یونیتی

بیل گیتس: هوش مصنوعی ظرف ۱۸ ماه آینده به کودکان سوادآموزی خواهد کرد

می 2, 2023

بیل گیتس: هوش مصنوعی ظرف ۱۸ ماه آینده به کودکان سوادآموزی خواهد داد

 

به گفته بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، ربات‌های چت هوش مصنوعی می‌توانند برای بهبود مهارت‌های خواندن و نوشتن کودکان در ۱۸ ماه آینده استفاده شوند.

در یک گفتگوی کنار آتش در اجلاس ASU+GSV در سن دیگو، گیتس توضیح داد که «هوش مصنوعی به این توانایی دست پیدا می‌کند و به همان اندازه که هر انسانی می‌تواند معلم خوبی باشد».

چت ربات‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT OpenAI و Bard Google به سرعت در ماه‌های اخیر توسعه یافته‌اند و اکنون می‌توانند در برخی از تست‌های استاندارد با هوش سطح انسانی رقابت کنند.

گیتس گفت که آموزش مهارت های نوشتاری به طور سنتی برای رایانه ها دشوار بوده است، زیرا آنها فاقد توانایی شناختی برای تکرار فرآیندهای فکری انسان هستند. با این حال، چت ربات‌های هوش مصنوعی قادر به تشخیص و بازآفرینی زبان انسان‌مانند هستند.

کوین روز، ستون‌نویس فناوری نیویورک تایمز، قبلاً از ChatGPT برای بهبود نوشتار خود استفاده کرده است و از توانایی هوش مصنوعی برای جستجوی سریع در راهنماهای سبک آنلاین استفاده کرده است. برخی از دانشگاهیان نیز تحت تأثیر توانایی چت بات ها در خلاصه کردن و ارائه بازخورد در مورد متن یا حتی نوشتن مقالات کامل قرار گرفته اند.

این فناوری قبل از اینکه بتواند به یک معلم آموزشی قابل دوام تبدیل شود باید بهبود یابد و گیتس گفت که هوش مصنوعی باید در خواندن و بازآفرینی زبان انسانی برای ایجاد انگیزه بهتر در دانش‌آموزان بهتر شود.

اگرچه ممکن است تعجب آور باشد که انتظار می رود چت بات ها در خواندن و نوشتن قبل از ریاضیات برتر باشند، از دومی اغلب برای توسعه فناوری هوش مصنوعی استفاده می شود و چت بات ها در محاسبات ریاضی مشکل دارند.

اگر یک معادله ریاضی حل شده از قبل در مجموعه داده هایی وجود داشته باشد که چت بات روی آن آموزش دیده است، می تواند پاسخ را ارائه دهد. با این حال، گیتس توضیح داد، با این حال، محاسبه راه حل خود پیچیده تر است و نیاز به توانایی های استدلال بهبود یافته دارد.

گیتس مطمئن است که این فناوری ظرف دو سال آینده بهبود خواهد یافت و او معتقد است که می‌تواند به ارائه آموزش خصوصی برای طیف وسیعی از دانش‌آموزانی که ممکن است در غیر این صورت توانایی پرداخت آن را نداشته باشند، کمک کند.

در حالی که برخی از نسخه‌های رایگان چت‌بات‌ها در حال حاضر وجود دارند، گیتس انتظار دارد که نسخه‌های پیشرفته‌تر با پرداخت هزینه در دسترس باشند، اگرچه او معتقد است که این ربات‌ها مقرون به صرفه‌تر و در دسترس‌تر از آموزش انفرادی با یک مربی انسانی خواهند بود.

منبع:www.artificialintelligence-news.com