فروشگاه سورس یونیتی

بازی Harry Potter: Wizards Unite به دومین بازی واقعیت افزوده از لحاظ درآمد ماه نخست تبدیل شد

جولای 26, 2019

به گزارش Sensor Tower  جدیدترین نسخه‌ از سری بازی‌های هری پاتر توانسته است تا در ماه اول عرضه‌ی خود ۱۲ میلیون دلار در‌آمد کسب کند و به دومین بازی بزرگ واقعیت افزوده از نظر درآمد طی ماه نخست انتشار تبدیل شود. رتبه‌ی اول این بازی‌ها همچنان با اختلاف در اختیار بازی Pokemon Go است که در نخستین ماه عرضه‌ی خود،‌ ۳۰۰ میلیون دلار درآمدزایی کرده است.

بازی Harry Potter: Wizards Unite برای رسیدن به رتبه‌ی دوم در بین بازی‌های واقعیت افزوده، رقبای زیادی را کنار زده است. به عنوان مثال  Jurassic World Alive با کسب ۱۰.۳ میلیون دلار، The Walking Dead: Our Worldبا ۳.۹ میلیون دلار و Ghostbusters World با ۲۰۰ هزار دلار درآمد، هیچ کدام حریف جدیدترین بازی سری هری پاتر نشدند و Wizards Unite با ۱۵ میلیون دانلود در ماه اول و ۱۲ میلیون دلار درآمد در ماه اول عرضه، دومین بازی بزرگ واقعیت افزوده محسوب می‌شود.

Wizards Unite در تاریخ ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) امسال عرضه شد و در نخستین آخر هفته‌ی خود، موفق به کسب ۱.۱ میلیون دلار درآمد و ۳ میلیون دانلود روی گوشی‌های هوشمند شد. برای مقایسه، Pokemon Go در ماه اول عرضه‌ی خود به رقم غول‌آسای ۱۸۲ میلیون دانلود دست یافت و در نخستین آخر هفته‌ی خود ۲۸ میلیون دلار به جیب زد و ۲۴ میلیون بار هم دانلود شد.

ویژگی‌های بازی

Harry Potter: Wizards Unite به بازیکنان اجازه می‌دهد تا عضوی از نیروی وظیفه‌ی محرمانه باشند و به انجام ماموریت‌های مختلف بپردازند. همچنین در بازی می‌توان به سراغ نقاطی به نام Foundable رفت که مانند Poke Stop‌ها در بازی Pokemon Go عمل می‌کنند و گیمر با رسیدن به هر کدام از این نقاط می‌تواند جادوهای مختلفی اجرا کند و دنیای ماگل‌ها (افراد بدون جادو) را نجات دهد. همچنین امکان بازی با دوستان و انجام چالش‌های مختلف با آن‌ها نیز در Wizards Unite وجود دارد.

Harry Potter: Wizards Unite توسط استودیو Niantic و شعبه‌ی سن فرانسیسکو Warner Bros Gamesتوسعه یافته است و هم اکنون برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS در دسترس است.

منبع: www.zoomg.ir