فروشگاه سورس یونیتی

اپل احتمالا در حال تولید ردیاب هوشمند است

سپتامبر 25, 2019

اپل احتمالا در حال تولید ردیاب هوشمند است

ردیاب هوشمند اپل احتمالا در دست تولید است

اخیرا چند رسانه‌ی شناخته‌شده مدعی شده‌اند اپل هم‌اکنون روی نوعی ردیاب هوشمند مخصوص کار می‌کند و احتمالا فاصله‌ی زیادی تا معرفی رسمی‌اش نداریم.

طبق گزارش‌های جدید، اپل در حال کار روی ردیاب هوشمندی است تا ازطریق عرضه‌ی آن به بازار، با محصولاتی نظیر Tile و البته SmartThings (ساخت سامسونگ) رقابت کند. رسانه‌ی MacRumors به‌دنبال دسترسی به بیلد داخلی iOS ۱۳، روز جمعه مدعی شد ردیاب هوشمند اپل را می‌توان به چیزهایی نظیر کیف‌پول و کوله‌پشتی و حتی دسته‌کلید چسباند تا دیگر از بابت گم‌شدن آن‌ها نگران نباشیم. ظاهرا ردیاب هوشمند یادشده اندازه‌ای کوچک و فرمی دایره‌ای خواهد داشت. درضمن، گفته می‌شود لوگو اپل در مرکز آن جای گرفته است.

اپل همان‌طورکه پیش‌تر به‌صورت رسمی اعلام کرده است، قصد دارد ساعت ۲۱:۳۰ دهم سپتامبر (نوزدهم شهریور) با برگزاری مراسمی در آمفی‌تئاتر استیو جابز واقع در اپل‌پارک، جدیدترین گوشی‌های خودش را رونمایی کند که موردانتظارترین آن‌ها همان آیفون ۱۱ است. تاکنون به‌طور دقیق، محصولاتی که قرار است در این مراسم معرفی شوند، نمی‌شناسیم؛ اما احتمال معرفی سری جدید اپل واچ بسیار زیاد است.

نخستین‌بار در آوریل، رسانه‌ی ۹to5Mac مدعی شد اپل مشغول ساخت ردیاب هوشمند است. این رسانه در ژوئن نیز پس از دسترسی به کدهای نسخه‌ی بتای iOS 13، مجددا چنین ادعایی را مطرح کرده بود. MacRumors به‌تازگی باردیگر به این شایعه دامن زده و حتی مدعی شده است B389 کدنام انتخاب‌شده برای این محصول است. این رسانه می‌گوید قرار است تب مجزایی با عنوان Items در اپلیکیشن Find My به ردیاب‌ هوشمند اپل اختصاص داده شود.

ردیاب هوشمند اپل / Apple Smart Tracker

عکس منتسب به ردیاب اپل. محصول نهایی ممکن است با این عکس تفاوت‌هایی داشته باشد

اگر کاربران از وسایلی فاصله بگیرند که ردیاب را به آن‌ها متصل کرده‌اند، اعلانی برای آن‌ها ارسال خواهد شد. بااین‌حال، کاربران می‌توانند محیطی خاص را به‌عنوان «مکان امن» برای ردیاب تعریف کنند تا در آنجا، حتی درصورت فاصله‌گرفتن از ردیاب اعلان برایشان ارسال نشود. درضمن گفته می‌شود کاربران خواهند توانست محل وسایلی را که ردیاب به آن‌ها وصل است، با دوستان و اعضای خانواده‌شان به‌اشتراک بگذارند.

در تب مجزای Items در اپلیکیشن Find MY، گزینه‌های مختلفی دردسترس کاربر قرار خواهد گرفت. برای مثال، کاربر خواهد توانست با ضربه‌زدن روی گزینه‌ای خاص، کاری کند که ردیاب هوشمند از خودش صدا پخش کند. گفتنی است ردیاب‌هایی نظیر Tile هم‌اکنون چنین عملکردی دارند. گرچه جزئیات چندان دقیق‌تری از تب Items نمی‌دانیم، پیش‌بینی می‌کنیم این تب ازلحاظ عملکرد، شباهت‌های زیادی به تب Devices داشته باشد. بدین‌صورت که نقشه‌ای در بخش بالایی و فهرست وسایل در بخش پایینی قرار بگیرند.

ردیاب هوشمند اپل / Apple Smart Tracker

ظاهرا اگر هیچ‌ آیتمی در بخش Items اضافه نکرده باشید، تصویر بالا به‌نمایش درخواهد آمد

نکته‌ی جالب دیگر این است که MacRumors می‌گوید کاربر می‌تواند درصورت گم‌شدن وسیله‌اش، گزینه‌‌ای خاص را انتخاب کند و آن وسیله را در فهرست وسایل گم‌شده قرار دهد. درواقع، کاربر می‌تواند آن وسیله را در «حالت گم‌شده» (Lost Mode) قرار دهد تا اگر کاربران دیگر آیفون پیدایش کردند، بتوانند به صاحبش زنگ بزنند یا پیام کوتاه ارسال کنند. به‌ عبارت دیگر، اگر دیگر کاربران آیفون از کنار آن وسیله رد شوند، خواهند توانست به اطلاعات تماس صاحبش دسترسی پیدا و با او ارتباط برقرار کنند. هنوز روند دقیق شناسایی وسیله ازطریق دیگران مشخص نیست. احتمال دارد اگر کاربران آیفون از کنار آن وسیله رد شوند، اعلانی ازطریق اپلیکیشن Find My برایشان ارسال شود. صاحب آن وسیله‌ی گم‌شده نیز اعلانی خاص با همین محوریت دریافت خواهد کرد.

این رسانه همچنین می‌گوید احتمال استفاده از فناوری واقعیت افزوده نیز برای راحت‌تر پیداشدن وسایل گم‌شده وجود دارد. برای مثال، احتمالا وقتی ازطریق اپلیکیشن Find My وارد دوربین گوشی‌تان شوید و محیط را نگاه کنید، بالون قرمزرنگ شناوری را روی منطقه‌ای مشاهده خواهید کرد که وسیله‌ی گم‌شده در آن قرار دارد. در بخشی از کد فاش‌شده‌ی نسخه‌ی جدید اپلیکیشن Find My آمده است: «چند فوت راه بروید و آیفونتان را بالا و پایین کنید تا اینکه بالونی درمعرض دید‌تان قرار گیرد».

ردیاب هوشمند اپل / Apple Smart Tracker

MacRumors پس از بررسی دقیق کدهای داخلی آی‌او‌اس ۱۳، توانسته تصویر بالا را که شامل یک بالون قرمز سه‌بعدی و یک بالون نارنجی دو‌بعدی هستند، از آن استخراج کند

افزون‌براین‌، گفته می‌شود ردیاب هوشمند اپل قرار است باتری تعویض‌شدنی داشته باشد. این باتری احتمالا شبیه به باتری‌های دایره‌ای‌شکل و کوچکی خواهد بود که در بسیاری از ساعت‌ها و البته مدل‌های جدید ردیاب‌های Tile یافت می‌شوند. اگر باتری ردیاب در حال اتمام باشد، در لحظات آخر اعلانی برای کاربر ارسال می‌شود تا محل نهایی آن ردیاب ثبت شود. در بخشی از کدهای داخلی فاش‌شده‌ی اپلیکیشن Find My آمده است: «بخش پشتی محصول را بازکنید و باتری آن را بردارید».

ردیاب هوشمند اپل / Apple Smart Tracker

تصویر منتسب به نسخه‌ی جدید اپلیکیشن Find My

در انتها باید اشاره کنیم بیلد فاش‌شده از iOS 13 متعلق به ژوئن ۲۰۱۹ (سه ماه پیش) است؛ بنابراین، نمی‌توانیم تضمین کنیم تب Items یا دیگر جزئیات یادشده در این مقاله، هنگام عرضه‌ی نهایی ردیاب، دقیقا به همان شکلی باشند که به آن‌ها اشاره کردیم. اپل تاکنون واکنشی به این شایعه نشان نداده است؛ بااین‌حال پیش‌بینی می‌کنیم رویداد ۱۹ شهریور، بهترین زمان برای معرفی چنین محصولی باشد. زومیت درصورت دستیابی به اخبار بیشتر، آن‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن پوشش خواهد داد.

منبع:www.zoomit.ir