فروشگاه سورس یونیتی

آپدیت ماه جولای ایکس باکس وان منتشر شد

جولای 12, 2019

آپدیت ماه جولای ایکس باکس وان منتشر شد

شرکت مایکروسافت چندی پیش آپدیت ماه جولای ایکس باکس وان را منتشر کرد که شاهد بهبود عملکرد دستیار هوش مصنوعی کنسول یعنی الکسا هستیم.

شرکت مایکروسافت در راستای برنامه های خود، هر ماه بروزرسانی های مختلفی را برای کنسول نسل هشتم ایکس باکس وان و ایکس باکس وان ایکس منتشر می کند که برخی از این آپدیت ها صرفا به رفع یک سری از باگ های دستگاه پرداخته و برخی دیگر نیز قابلیت ها و ویژگی های جدیدی را به کنسول اضافه می کنند.

قابلیت‌‌های اضافه شده در این آپدیت

در ماه جولای، ردموندی ها مثل همیشه آپدیت جدید دیگری برای کنسول خود منتشر کرده اند که بر خلاف ماه گذشته، این به روزرسانی با تمرکز روی سرویس ایکس باکس گیم پس و دستیار هوش مصنوعی الکسا، قابلیت های جدیدی را تقدیم کاربران می کند. اول از همه، ویژگی تازه آپدیت ماه جولای ایکس باکس وان مربوط به بخش بازی های Xbox Game Pass می شود که تب جدیدی را تحت عنوان «بعدا بازی کن» (Play Later) به این سرویس اضافه کرده است. به لطف این تب، از این پس می توانید تمامی عناوینی که قصد دارید در آینده به تجربه آن ها بپردازید، به طور یکجا در یک لیست کاملا جداگانه ای ذخیره کنید.

بهبودها

در ادامه، آپدیت ماه جولای ایکس باکس وان عملکرد دستیار هوش مصنوعی الکسا (Alexa) را به طور چشمگیری بهبود بخشیده است. به گفته مایکروسافت، هم اکنون دستورها و فرمان های زیادی به هوش مصنوعی این دستیار صوتی اضافه شده که کاربران تنها با طرح یک پرسش می توانند از خبرهای تازه مرتبط با ایکس باکس گیم پس باخبر شوند. برای مثال، در حال حاضر الکسا به سوالاتی از قبیل «چه بازی هایی در ماه جاری به سرویس ایکس باکس گیم پس اضافه می شود؟» و «محبوب ترین بازی Xbox Game Pass چیست؟» پاسخگو خواهد بود.

افزون بر این، این بار دستیار هوش مصنوعی الکسا بهتر از همیشه در بخش شبکه اجتماعی شبکه ایکس باکس لایو عمل خواهد کرد. به بیان دقیق تر، از این پس می توانید سوالاتی از جمله «الکسا، دوستان من مشغول تجربه کدام بازی هستند؟» یا «الکسا، آیا [نام دوستتان] آنلاین است؟» را از این دستیار صوتی بپرسید. برای مشاهده فهرست کامل فرمان های صوتی جدید الکسا، روی این لینک کلیک کنید.

فارغ از بحث فرمان های صوتی، در حال حاضر دستیار صوتی الکسا از کشورهای بیشتری همچون استرالیا، کانادا، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، آلمان و مکزیک پشتیبانی می کند. شایان ذکر است؛ آپدیت ماه جولای ایکس باکس وان ساعاتی پیش در دسترس کاربران این کنسول قرار گرفت.

منبع: click.ir