فروشگاه سورس یونیتی

Microsoft Metaverse Push توسط مقامات بریتانیا مسدود شد

آوریل 30, 2023

Microsoft Metaverse Push توسط مقامات بریتانیا مسدود شد.

Microsoft Metaverse Push

 

سازمان رقابت و بازار بریتانیا خرید Activision Blizzard مایکروسافت را مسدود می کند.

امروز، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) خرید ۶۹ میلیارد دلاری مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را که «بلوک‌های سازنده» متاورس آن را فراهم می‌کند، مسدود کرد. مایکروسافت برای اولین بار خرید خود را در سال ۲۰۲۲ اعلام کرد. در آن زمان، ساتیا نادلا، رئیس و مدیر اجرایی مایکروسافت، گفت که صنعت بازی “نقش کلیدی در توسعه پلتفرم های Metaverse” ایفا می کند.

علاوه بر این، این خرید نشان‌دهنده تلاش مایکروسافت برای گسترش فعالیت‌های تجاری بازی Activision Blizzard در رایانه‌های شخصی، موبایل، کنسول‌ها و فضای ابری است. اگرچه، CMA معامله را مسدود می کند زیرا این گروه معتقد است که این یک نگرانی رقابتی در بازار بازی های ابری است.

طبق گزارش CMA، مایکروسافت با خرید اکتیویژن بلیزارد می‌تواند با انتشار انحصاری عناوین محبوبی مانند Call of Duty در فروشگاه نرم‌افزار دیجیتال Games Pass خود، رقابت را خفه کند.

CMA در صحبت کردن در مورد این موضوع خاطرنشان کرد که این خرید به مایکروسافت اجازه می دهد تا در بازار بازی های ابری که به سرعت در حال رشد است، “موقعیت قدرتمندی” بگیرد. CMA همچنین می‌گوید که این حرکت خطر «تضعیف نوآوری» را برای توسعه فرصت‌های بازار بازی‌های ابری بسیار مهم است.

علاوه بر این، GMA اضافه کرد:

با توجه به اینکه این راه حل فقط برای مجموعه تعریف شده ای از بازی های اکتیویژن اعمال می شود، که فقط در مجموعه تعریف شده ای از سرویس های بازی ابری قابل پخش است، مشروط بر اینکه در مجموعه مشخصی از فروشگاه های آنلاین خریداری شوند، خطرات قابل توجهی از این عدم توافق و تضاد بر سر Microsoft Metaverse Push  وجود دارد. ارائه دهندگان خدمات بازی های ابری، به ویژه در یک دوره ده ساله در بازاری که به سرعت در حال تغییر است.

 

پاسخ مایکروسافت

 

در مقابل، مایکروسافت در تلاش است تا با اطمینان از اینکه توزیع متقابل برنامه‌های بازی Microsoft Metaverse Push به نفع شرکت است و گزینه‌های انحصاری را نفی می‌کند، نگرانی‌های مربوط به رقابت را برطرف کند. علاوه بر این، مایکروسافت به ناشران رقیب سونی، نینتندو و انویدیا یک قرارداد ۱۰ ساله پیشنهاد می‌کند تا Call of Duty را در ویترین فروشگاه مربوطه هر شرکت نگه دارند تا نگرانی‌ها برطرف شود.

برد اسمیت، نایب رئیس و رئیس مایکروسافت، خاطرنشان کردند که شرکت او متعهد به درخواست تجدیدنظر از مسدودکننده خرید است.

اسمیت گفت که تصمیم CMA «مسیری عملگرایانه برای رسیدگی به نگرانی‌های رقابتی را رد می‌کند»، در عوض، اسمیت معتقد است که این بلوک «نوآوری فناوری و سرمایه‌گذاری در بریتانیا را کاهش می‌دهد».

اسمیت همچنین اضافه کرد:

ما قبلاً قراردادهایی امضا کرده‌ایم تا بازی‌های محبوب Activision Blizzard را بر روی ۱۵۰ میلیون دستگاه دیگر در دسترس قرار دهیم و همچنان متعهد به تقویت این توافق‌نامه‌ها از طریق راه‌حل‌های نظارتی هستیم. ما به خصوص ناامید هستیم که پس از گفتگوهای طولانی، به نظر می رسد این تصمیم نشان دهنده درک ناقص این بازار و نحوه عملکرد واقعی فناوری ابری مربوطه است.

در سمت اکتیویژن بلیزارد، بابی کوتیک، مدیرعامل، اضافه کرد که این شرکت همچنین در حال تلاش برای تجدید نظر در مورد تصمیم CMA است و توضیح می دهد که “معامله برای رقابت خوب است.”

کوتیک همچنین خاطرنشان کرد:

اگر تصمیم CMA پابرجا باشد، سرمایه گذاری، رقابت و ایجاد شغل در سراسر صنعت بازی بریتانیا را خفه می کند.

اما این به چه معناست برای متاورس؟

در حالی که محاصره CMA نشان دهنده نگرانی در مورد بازار بازی است، اما چه معنایی برای Metaverse دارد؟

بازی و Metaverse، استعداد و منبع منابع به طور قابل توجهی همپوشانی دارند، با خرید Activision Blizzard منابع جامعی را برای تجربه‌های همهجانبه ساخت مایکروسافت با کیفیت بالا فراهم می‌کند.

ساتیا نادلا، رئیس و مدیر اجرایی مایکروسافت، خاطرنشان کرد:

بازی امروزه پویاترین و هیجان انگیزترین مقوله سرگرمی در تمامی پلتفرم ها است و نقش کلیدی در توسعه پلتفرم های متاورس خواهد داشت.

علاوه بر این، این معامله نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری سنگین Microsoft Metaverse Push در محتوای با کیفیت بالا، اجتماع و فرصت‌های ابری برای توسعه پلتفرم‌های بازی ایمن، فراگیر و در دسترس است.

فیل اسپنسر، مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ، همچنین گفت که این خرید به شرکت اجازه می‌دهد «آینده‌ای بسازد» که در آن گیمرها بتوانند عناوین مورد علاقه خود را «تقریباً هر کجا که می‌خواهند» بازی کنند.

علاوه بر این، بابی کوتیک، با توجه به اظهارات اخیر خود، در آن زمان گفت که این ادغام به تضمین موفقیت مداوم ما در صنعت رقابتی فزاینده کمک می کند.
اطلاعات بیشتر در مورد سفر همه جانبه مایکروسافت

مایکروسافت همچنین در حال کار بر روی راه‌حل‌های فراگیر دیگر برای شرکت‌ها است.

بالای هدست Hololens MR آن. مایکروسافت همچنین در حال انجام اقداماتی برای ایجاد راه حل Mesh خود به عنوان یک ابزار نرم افزاری همهجانبه برای مشاغل است. در ماه مارس، مایکروسافت پس از انحلال، منابع تیم توسعه Altspace VR Metaverse را به Mesh هدایت کرد.

از آنجایی که مایکروسافت ابزارهای همهجانبه را در مجموعه های محل کار قبلی خود ادغام کرده است، مایکروسافت نسخه پیش نمایشی از آواتارهای همهجانبه خود را برای Teams در معرفی کرد.

منبع:www.xrtoday.com