فروشگاه سورس یونیتی

Magic Leap به طور بومی از تیم های توسعه دهنده OpenXR پشتیبانی می کند

آوریل 28, 2023

Magic Leap به طور بومی از تیم های توسعه دهنده OpenXR پشتیبانی می کند.

پشتیبانی بی‌شمار از فناوری‌های منبع باز XR قرار است قابلیت همکاری جهانی را افزایش دهد.

Magic Leap این هفته اعلام کرد که هدست واقعیت افزوده Magic Leap 2 (AR) سازگاری خود را با OpenXR افزایش داده است.

در بیانیه‌ای در روز سه‌شنبه، این شرکت تعهد خود را به «ساخت یک اکوسیستم باز و قابل دسترس [AR] تأیید کرد. هدف این امر حمایت از شرکت ها و توسعه دهندگان در سراسر صنعت است.

این شرکت مستقر در پلنتیشن، فلوریدا، از زمان تأسیس، رابطه خود را با OpenXR توسعه داده است تا قابلیت همکاری بین دستگاه های XR را تقویت کند.

این شرکت توضیح داد: «به‌عنوان فراگیرترین دستگاه AR در API استاندارد صنعت واقعیت توسعه‌یافته (XR)، ما متعهد هستیم که توسعه‌دهندگان، شرکت‌ها و کاربران را با انتخاب بیشتر و نوآوری سریع‌تر در صنعت پویاتر توانمند کنیم.

با نقطه عطف جدید مطابقت، Magic Leap می تواند به کاربران خود اجازه دهد تا برنامه های XR را برای مجموعه ای از دستگاه های فعلی و آینده توسعه دهند.

انجام این کار، بستری را برای توسعه اکوسیستم‌های باز و در دسترس برای ایجاد «راه‌حل‌های بین پلتفرمی» فراهم می‌کند. Magic Leap توضیح داد که این امیدوار است که فناوری‌های توسعه siled که منجر به «باغ‌های دیواری» و «قفل کردن ابرها» می‌شود، حذف شود.

تلاش‌ها برای تقویت قابلیت تعامل دستگاه و محتوا همچنین زمان و هزینه‌های سربار را برای توسعه و تطبیق راه‌حل‌ها در سراسر پلتفرم‌ها کاهش می‌دهد. بازارها از راه حل های متن باز و سازگار در سراسر پلتفرم ها سود خواهند برد.

 

مزایای Push قابلیت همکاری

 

به گفته شرکت XR، تعمیق روابط با OpenXR مزایای ملموس متعددی را به همراه خواهد داشت، از جمله:

قابلیت حمل راه حل به توسعه دهندگان اجازه می دهد یک راه حل، قابل حمل و بهینه سازی شده در سایر پلتفرم ها بسازند. این به طور قابل توجهی احتمال پذیرش در سایر هدست ها، پلتفرم ها و راه حل ها را افزایش می دهد. سپس تعداد بیشتری از شرکت‌ها می‌توانند خلاقیت‌های توسعه‌دهنده را برای دستگاه‌های واقعیت افزوده فعلی و آینده اتخاذ کنند.

مقیاس‌پذیری در راه‌حل‌های موجود برای Magic Leap 2. ویژگی‌های این شامل دسترسی به اپتیک بی‌رقیب، میدان دید ۷۰ درجه (FoV) و Dynamic Dimming و غیره است.

افزایش انعطاف‌پذیری کاربر، ارائه آزادی انتخاب بیشتر، سهولت استفاده و پشتیبانی از پلتفرم باز به شرکت‌ها. به روز رسانی ها شامل پشتیبانی از OpenXR بومی و استقلال ابری می شود که نیازی به اتصال به سرورهای متمرکز یا سایر خدمات ندارد.

دسترسی توسعه‌دهنده، به توسعه‌دهندگان ظرفیت بیشتری برای نوآوری می‌دهد. این به تیم‌های توسعه‌دهنده کوچک‌تر با منابع محدود امکان می‌دهد راه‌حل‌های خود را به بازارهای بزرگ‌تر باز کنند.

این شرکت در بیانیه خود گفت که تعهد مجیک لیپ و OpenXR به حمایت از شرکت‌های کوچک و متوسط (SMEs) «چرخه‌ای از تکامل و گسترش بازار» را ایجاد می‌کند.

افزایش قابلیت‌های پلتفرم با OpenXR، تیم‌های توسعه‌دهنده داخلی Magic Leap را قادر می‌سازد تا موتورها و ویژگی‌های جدیدی را برای Magic Leap 2 تولید کنند. این به تیم‌ها زمان بیشتری را برای بهینه‌سازی راه‌حل‌هایشان، به جای تطبیق آنها با هر اکوسیستم جدید در بازار، می‌دهد.

 

Magic Leap و گروه کاری OpenXR

 

این خبر در حالی منتشر می شود که Magic Leap به عنوان نایب رئیس آن به کارگروه OpenXR ملحق می شود تا به بدن در مورد مسائل فنی مشاوره دهد و همکاری بین اعضا را تقویت کند. این شامل همه طرف های سازمان، از جمله توسعه دهندگان، کاربران نهایی، گروه های استاندارد، و کسانی است که بر روی بهترین شیوه ها برای این بخش کار می کنند.

گروه Khronos اکوسیستم جهانی OpenXR را برای راه حل های واقعیت مجازی، افزوده، ترکیبی و توسعه یافته (VR/AR/MR/XR) توسعه داد.

این شرکت گفت: «ما دائماً در حال کار برای تقویت مزایای OpenXR برای توسعه‌دهندگان و کاربران نهایی خود با توسعه برنامه‌های افزودنی جدید و گسترش پشتیبانی از افزونه‌های موجود هستیم […] به قابلیت های پیشرفته واقعیت افزوده Magic Leap 2.”

مشارکت در برنامه‌های افزودنی فروشنده شامل فناوری کاهش نور جهانی این شرکت و در آینده، برنامه افزودنی تشخیص هواپیما است. کاربران اصلی OpenXR شامل شرکت‌های سنگین‌وزن صنعتی مانند NVIDIA، Qualcomm، Meta Platforms، AMD، Intel و بسیاری دیگر می‌شوند.

 

Magic Leap 2 گسترش، نوآوری

 

این خبر در بحبوحه تلاش Magic Leap برای افزایش سهم بازار خود در بخش همهجانبه منتشر می شود. امیدوار است با گسترش گواهینامه های خود و همکاری با شرکت های پزشکی و خودروسازی به این مهم دست یابد.

به عنوان مثال، مدیر اجرایی پگی جانسون در ژانویه اعلام کرد که Magic Leap 2 گواهینامه پزشکی ۶۰۶۰۱ را دریافت کرده است. اکنون این تلاش به پزشکان اجازه می دهد تا از این دستگاه برای محیط های اتاق عمل، جراحی ها، پیگیری بیمار و سایر موارد استفاده کنند.

متخصصان اکنون می توانند به داده های کلیدی بیمار در پرواز دسترسی داشته باشند، گردش کار را تسریع کنند و زمان های بهبود خدمات را به بیماران ارائه دهند.

IEC 60601 به جراحان و پزشکان این امکان را می دهد که از دستگاه در اتاق عمل و سایر تنظیمات پزشکی استفاده کنند. این امر نیاز به نگاه کردن به صفحه نمایش کامپیوتر را با همپوشانی داده های کلیدی مانند تصاویر سه بعدی، سوابق و پیام ها از بین می برد.

منبع:.xrtoday.com