فروشگاه سورس یونیتی

Fiverr هفتمین شاخص روندهای کسب و کار خود را منتشر کرد: افزایش تقاضا برای تخصص هوش مصنوعی

می 5, 2023

Fiverr هفتمین شاخص روندهای کسب و کار خود را منتشر کرد که نشان دهنده افزایش تقاضا برای تخصص هوش مصنوعی است.

 

Fiverr

 

کمبود مداوم مهارت، جذب و حفظ استعدادهای صنعت فناوری را برای مشاغل دشوار می کند. تخصص هوش مصنوعی به ویژه مورد تقاضا است.

در میان بخش‌هایی که بیشترین افزایش را در پلتفرم Fiverr داشته‌اند، خدمات «حسابداری و امور مالی» است که طی شش ماه گذشته ۸۳۵ درصد افزایش داشته است که نشان‌دهنده تقاضای واضح برای فناوری‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است که می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند امور مالی خود را ساده‌تر کنند.

این گزارش همچنین روند رو به رشد هوش مصنوعی در صنایع خلاق را برجسته می کند، به طوری که هنر هوش مصنوعی طی شش ماه گذشته شاهد افزایش ۶۲۲۳ درصدی جستجوها در بریتانیا بوده است. این نشان می دهد که کسب و کارها به طور فزاینده ای در حال بررسی استفاده از فناوری های هوش مصنوعی برای ایجاد محصولات جدید و نوآورانه در بخش خلاق هستند.

Bukki Adedapo، مدیر کشور انگلستان در Fiverr، گفت:

«سرویس‌هایی که در پلتفرم Fiverr در حال پیشرفت هستند، نشان‌دهنده آگاهی و پذیرش سریع جامعه از هوش مصنوعی در مقیاس وسیع‌تر، پس از راه‌اندازی تعدادی ابزار هوش مصنوعی برای موفقیت‌های متنوع است.

چیزی که ممکن است کمی شگفت‌انگیزتر باشد، این پیشنهاد است که کسب‌وکارهای بریتانیا در حال حاضر بیشتر از قبل در زمان آشفتگی اقتصادی جهانی تأسیس می‌شوند. با این حال، اغلب رکودها و زمان تغییرات چشمگیر جهانی فرصت‌های جدیدی را برای رونق کسب‌وکارها ایجاد می‌کند.

در ۶ ماه گذشته، کسب و کارها و فریلنسرها مطمئناً آزمایش شده اند، اما ما خوشحالیم که Fiverr به آنها کمک می کند تا بر مشکلات غلبه کنند.

با وجود چالش‌های اقتصادی ناشی از همه‌گیری، تعداد زیادی کسب‌وکار هنوز در بریتانیا در حال تأسیس هستند.

داده‌های Fiverr نشان می‌دهد که خدمات نام‌گذاری کسب‌وکار (+۵۱%) و توسعه وب‌سایت (+۹۲%) طی شش ماه گذشته افزایش قابل‌توجهی داشته است، که نشان می‌دهد کسب‌وکارهای بریتانیا به حمایت از خود برای شکوفایی در طول رکود اقتصادی ادامه می‌دهند.

به طور کلی، آخرین شاخص روند کسب و کار نشان می دهد که مشاغل و مشاغل آزاد در حال سازگاری با چالش های همه گیر هستند و بسیاری به دنبال فناوری هستند تا به آنها کمک کند تا در چشم انداز در حال تغییر حرکت کنند.

افزایش تقاضا برای خدمات هوش مصنوعی، شناخت روزافزون مزایایی را که این فناوری‌ها می‌توانند ارائه دهند، از خودکارسازی کارهای روزمره تا بهبود فرآیندهای تصمیم‌گیری، برجسته می‌کند.

الکسیا پدرسن، معاون EMEA در O’Reilly، اظهار داشت:

با افزایش تقاضا برای مشاغل، نیاز به مهارت های دیجیتال برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد نیز افزایش می یابد. با این حال، تحقیقات ما نشان می‌دهد که تقاضا برای کارگران ماهر دیجیتالی در بریتانیا از سطح مهارت‌های دیجیتال موجود بیشتر است.

برای به حداقل رساندن شکاف مهارت‌های فزاینده، سازمان‌ها باید روی ایجاد نیروی کار بسیار ماهر سرمایه‌گذاری کنند تا دسترسی رو به رشد کارکنان را برآورده کنند. در عین حال، کارمندان باید L&D را در اولویت قرار دهند تا خود را به یک دارایی ارزشمند برای شرکتشان تبدیل کنند – به طور فعال فرصت های آموزشی را با یک شریک L&D با کیفیت شناسایی کنند، به ویژه شریکی که با سبک یادگیری و اهداف منحصر به فرد آنها همسو باشد.

در حالی که هیچ رویکردی برای ارتقاء مهارت وجود ندارد، افراد باید به طیف وسیعی از فرصت های یادگیری به عنوان بخشی از مسیر تعریف شده توسعه فردی و فرهنگ سازمانی گسترده تر توسعه شخصی دسترسی داشته باشند.

همانطور که جهان به تکامل خود ادامه می دهد، مشاغلی که به سرعت هوش مصنوعی و سایر فناوری های نوظهور را در آغوش می گیرند، احتمالاً در بهترین موقعیت برای موفقیت در سال های آینده خواهند بود.

منبع:www.artificialintelligence-news.com