فروشگاه سورس یونیتی

Reptile‌ شخصیت معروف از Mortal Kombat و ۲۵ حقیقت در مورد او که احتمالا نمی‌دانستید

مارس 25, 2018

۲۵ حقیقت درباره‌ شخصیت Reptile‌ از Mortal Kombat که احتمالا نمی‌دانستید

 

Reptile شخصیت Syzoth که با نام معمولش یعنی Reptile شناخته می‌شود، شخصیتی در فرنچایز Mortal Kombat است. او یکی از شخصیت‌های اوریجینال Mortal Kombat آرکید شناخته می‌شود و موجودی سبز رنگ و شبیه به انسان‌ها است. با نزدیک شدن به تاریخ انتشار بازی Mortal Kombat 11 خواستیم شما را با شخصیت Reptile بیشتر آشنا کنیم و در ادامه‌ی مقاله می‌خواهیم به لیستی از ۲۵ حقایق بپردازیم که احتمالا درباره‌ی این شخصیت مرموز نمی‌دانید. در ادامه با آخرین مقالات بازی همراه دنیای بازی باشید.

Reptile به علت قدرت‌ شگفت‌انگیز مخفی‌کاری و وفاداری بدون قید و شرطش معروف است. برخلاف دیگر افراد در این فرنچایز، Reptile به دنبال قدرت نیست. او به دنبال یافتن آخرین بازماندگان از نژادش و آزاد کردن خانه‌اش Zaterra از چنگ Outworld‌ است.

۱ـ اولین حضور این شخصیت در این سری مربوط به نسخه‌ی اصلی این بازی می‌شود.

وی قهرمان مخفی این عنوان به شمار می‌رفت. او لباسی سبز به تن داشت و نینجایی کاملا مشابه Sub-Zero و Scorpion بود. همچنین او حرکات مبارزه‌ای خودش را نداشت و حرکات او ترکیبی از حرکات ساب‌زیرو و اسکورپیون بودند. وی قبل از هر مبارزه همراه با پیامی مرموز وارد بازی می‌شد. این پیام‌ها، راهنمایی‌هایی بودند که منجر به یافتن او می‌شدند. نحوه‌ی دسترسی به این شخصیت و باز کردن او فرایندی بسیار سخت و طولانی است که نمی‌توان آن را در این مقاله عنوان کرد.

۲ـ اگر اینترنت و دسترسی به آن به آسانی امروز بود، تنها کاری که باید می‌کردید باز کردن مرورگر و یافتن اطلاعات درباره‌ی نحوه‌ی پیدا کردن این شخصیت بود.

اما تصور کنید در آن دوره گروهی از افراد، دور یک دستگاه آرکید جمع شده و با دیدن این شخصیت مشغول به رمزنگاری برای باز کردن آن می‌شوند. پیامی که Reptile قبل از شروع هر بازی اعلام می‌کرد با این مضمون بود:

من Reptile هستم، مرا پیدا کنید. باید مرا پیدا کنید تا مرا شکست دهید. به La Luna (به معنی ماه) نگاه کنید. ته چاه. نمی‌توانید با سرعت من رقابت کنید. تنها روشی است که باید مرا پیدا کنید. اگر مرا نابود کنید ۱۰ میلیون امتیاز پاداش دارید. دفاع کردن نتیجه‌ای برای‌تان نخواهد داشت. کلید Fatality‌ است. کلید عالی بودن است.

چیزی که جالب است پیام‌ها و رموزی است که این شخصیت در پیام‌اش گذاشته است. برای مثال در بخشی که می‌گوید ته چاه، در واقع به زبان انگلیسی و برعکس نوشته شده بود. TIP EHT FO MOTTOB که اگر آن را برعکس کنید می‌شود BOTTOM OF THE PIT.

حضور شخصیت Reptile در ته چاه در نسخه‌‌ اول بازی Mortal Kombat

۳ـ شخصیت Repitle‌ و مخفی بودن آن در بازی Mortal Kombat در واقع یکی از بزرگ‌ترین رموز در بازی‌های آن دوره بود.

موضوعی که بعدها منجر به Easter Egg‌های دیگر در عناوین آینده‌ی این فرنچایز و حتی بازی‌های دیگر در صنعت بازی‌سازی شد. شرکت سازنده‌ی این بازی در ابتدا حافظه‌ی لازم برای ساخت این شخصیت و اضافه کردن آن به بازی را نداشت؛ بنابراین با ترکیب شخصیت‌های ساب‌زیرو و اسکورپیون که لباس‌های آبی و زرد به تن داشتند، توانستند این شخصیت را با لباس سبز تولید کنند.

۴ـ همان‌طور که گفتیم پس از شکست دادن Reptile‌ باید ۱۰ میلیون امتیاز به‌دست آورید.

گرچه برای عده‌‌ی زیادی از بازیکنان بدشانس، بازی دچار مشکل می‌شد و تنها دو میلیون امتیاز به آن‌ها می‌داد. پس از اینکه بازی روی کنسول سوپر نینتندو پورت شد، این مشکل رفع شد و علاوه بر آن، مبارزه با شخصیت Reptile و انجام چالش‌های آن کمی آسا‌ن‌تر شد.

۵ـ می‌دانیم اولین باری که شخصیت Reptile معرفی شد، داستان و پیش‌زمینه‌ای نداشت.

اما پس از گذشت مدتی، توسعه‌دهندگان توانستند داستانی برای این شخصیت خلق کنند و بالاخره دلیل این را متوجه شدیم که چرا شخصیت Reptile در ته چاه پرسه می‌زند. ظاهرا Shang Tsung از این‌که بعضی از افراد پس از افتادن در چاه زنده می‌ماندند، خسته شده بود. سپس این شخصیت را در این چاه گماشت تا کار هرکس که زنده ماند را یک‌سره کند.

۶ـ در قسمت نهم بازی Mortal Kombat، دقیقا مشابه نسخه‌ی اول این بازی، Easter Egg شخصیت Reptile در بازی وجود داشت.

همچنین این شخصیت قدرت‌های گذشته‌اش مانند گوی یخی ساب‌زیرو و نیزه اسکورپیون و همان لباس را بر تن دارد. همچنین تمام کارهایی که در نسخه‌ی یک برای باز کردن این شخصیت باید انجام می‌دادید را دوباره در این نسخه می‌بایست تکرار کنید.

شباهت ظاهری شخصیت Reptile به شخصیت‌های Sub-Zero و Scorpion

۷ـ Reptlile شخصیتی از نژاد Saurian است و طی سال‌ها کامل شدن داستان وی را شاهد بودیم.

دقیق‌تر بخواهیم بگیم او یکی از آخرین بازماندگان از نژادش است. نژاد Saurian، نژادی از خزندگان شبیه به انسان است که در Earthrealm‌ زندگی می‌کردند. آن‌ها دایناسورهای تکامل‌ یافته شناخته می‌شوند. زمانی خدایان برتر جنگی را شروع کرده بودند و این جنگ منجر به خرابی بسیار در Earthrealm و فرار کردن نژاد Saurian به منطقه‌ای دیگر با نام Zaterra شد. پس از تلاش‌های بسیار برای بازسازی تمدن سابق‌شان، Shao Kahn به Zaterra رفت و آن را تسخیر کرد. در پی این جنگ، نژاد Saurian‌ تقریبا منقرض و منطقه‌ی زندگی‌شان نابود شد. شخصیت Reptile‌ که یکی از بازماندگان به شمار می‌رود، به Shao Kahn و Shang Tsung خدمت می‌کند و در کنار این‌کار به دنبال بازماندگان دیگر و بازسازی تمدن نژادش است.

۸ـ این شخصیت در گذشته ظاهری همانند انسان داشته است، اما این ظاهر پس از گذشت مدتی از بین رفته و ظاهری خزنده ‌مانند پیدا کرده است.

می‌توان دو دلیل برای این اتفاق ذکر کرد. اول آن‌که او در ابتدا ظاهر انسان‌ها را داشته و پس از تغییرات ژنتیکی، ظاهر قبل از تکامل نژادش را پیدا کرده است. دوم آن‌که او قدرت این را داشته که ظاهر خود را تغییر داده و شبیه به انسان‌ها باشد، به نظر می‌رسد که با کاهش تمرکز ذهنی وی و دور بودن از نژادش برای مدت طولانی، قدرت تغییر ظاهر خود را از دست داده است. البته، این اتفاق پس از مدت طولانی اتفاق افتاد و باید دلیلی برای آن پیدا کنیم که چرا این اتفاق زودتر از این‌ها برای او نیافتاده است. می‌توان گفت که پس از مرگ Shao Kahn وی افسرده و نا‌امید شده و این قدرت را از دست داده است.

۹ـ اگر بازی Mortal Kombat Deception را تجربه کرده باشید، می‌دانید که بدن Reptile به عنوان پوسته‌ای برای احیای Onaga استفاده شد.

اما پس از آن Reptile‌ باید می‌مرد درست است؟ اما بعدها او را در بازی Armageddon می‌بینیم که این سوال را پیش می‌آورد که او چطور زنده است؟ خب قبل از آن‌که Shujinko ضربه‌ی آخر را به Onaga بزند، روح Onaga از بدن Reptile خارج شده و توسط Night Wolf‌ به جهان دیگری تبعید شده است و Reptiile‌ دوباره بدن خود را به دست آورد.

نابود شدن Onaga به دست Shujinko

۱۰ـ پس از مدت‌ها بالاخره نام واقعی Reptile‌ در بازی Mortal Kombat X فاش شد.

این اتفاق در دیالوگی که ابتدای مبارزه‌ی بین Raiden و Reptile‌ رد و بدل می‌شد، افتاد. Raiden نام واقعی او که Syzoth باشد را در این دیالوگ فاش می‌کند.

۱۱ـ گمان می‌کردیم که Reptile آخرین بازمانده از نژادش باشد اما در سه‌ گانه‌ی Mortal Kombat، شخصیتی مونث با نام Khameleon معرفی شد که آخرین بازمانده‌ مونث از این نژاد به شمار می‌رفت.

او تلاش‌های زیادی کرد تا خودش را به Reptile برساند و با کمک یکدیگر تمدن‌شان را بازسازی کنند. او همچنین به Reptile‌ توضیح داد که Shao Kahn در اصل نژادشان را از بین برده است اما Reptile که شستشوی مغزی داده شده بود، این را قبول نکرد و همراه او نشد.

۱۲ـ به نظر می‌رسد Reptile‌ آخرین بازمانده‌ی مذکر از نژادش نباشد و شخصیت Chameleon از این نژاد باشد.

زیرا وی ظاهری بسیار مشابه به Khameleon دارد. با این‌حال اطلاعات زیادی از این شخصیت در دسترس نداریم و تنها می‌دانیم که او از شروع وقایع Mortal Kombat 1 مخفی و منتظر زمانی مناسب برای پدیدار شدن بوده است. او یکی از مرموزترین شخصیت‌های این فرنچایز است.

۱۳ـ یک شخصیت دیگر از نژاد Saurian وجود دارد که در انیمیشن Defenders of the Realm از این مجموعه معرفی شد.

نام این شخصیت Komodai است و داستان و ظاهرش کاملا شبیه به شخصیت Reptile است. پس در واقع او Reptile است که نام متفاوتی را بر دوش می‌کشد. مشخص نیست این شخصیت کیست و از کجا آمده است. البته که او Reptile‌ نیست، زیرا این انیمیشن ادامه‌ی وقایع یک سریال بوده که Reptile در آن می‌میرد.

۱۴ـ در بازی Mortal Kombat 2، شخصیت Reptile‌ متوجه می‌شود که Shang Tsung قصد دارد تا دیگر بازماندگان نژاد وی را به بردگی زیر نظر Shao Kahn در آورد.

سپس Reptile وارد تورنمت شده و پس از شکست دادن Shao Kahn، شخصیت Shang Tsung را نیز از بین برده و زندگی صلح‌آمیز و آرامی را برای نژادش رقم می‌زند. البته که این اتفاقات non-canon (داستانی که می‌توانست اتفاق بیافتد و جزو داستان واقعی و اصلی نیست) هستند. این می‌تواند به این معنی باشد که Shang Tsung کلکسیونی مخفی از بردگان Saurian دارد که Reptile از آن‌ها خبر ندارد.

۱۵ـ در Mortal Kombat 4، ظاهری جدید به Reptile‌ داده شد که شبیه به نینجای سابق نبود.

گرچه می‌توانستید با ظاهر قبلی وی نیز بازی کنید که برای این کار باید هنگام انتخاب وی، کلید استارت و فرمان لگد بلند را دوبار می‌زدید. این ظاهر جدید بسیار شبیه به شخصیت اسکورپیون است و تنها تفاوت‌هایی که با آن دارد، رنگ سبز آن و در نیاوردن ماسکش هنگام انجام Fatality‌ است.

۱‌۶ـ در Mortal Kombat Armageddon، به شخصیت Reptile که در این دوره محبوب بود، ظاهری جایگزین از نسخه‌ Shaolin Monks داده شد.

اما ظاهر اصلی وی نیز در بازی وجود داشت، زیرا با توجه به اتفاقات و زمان بازی این ظاهر دقیق‌تر بود.

ظاهر Reptile در لباس راهبان شائولین

۱۷ـ در Mortal Kombat 9، رپتایل قادر به صحبت کردن نبود و صداهای مختلفی از خود در می‌آورد.

گرچه در Mortal Kombat X وی به سادگی قابل به صحبت کردن است.

۱۸ـ بسته به نسخه‌ی بازی، خون شخصیت Reptile‌ قرمز و سبز رنگ بوده است.

در دو بازی اول، خون او قرمز بوده، در بازی Ultimate Mortal Kombat 3 خون وی سبز رنگ شد. در Mortal Kombat 4 خون اون دوباره قرمز رنگ شد و از آن پس خون او سبز رنگ بوده است. همچنین در نسخه‌ی نهم بازی اگر شخصیت Cabal از It Takes Gut که نام یکی از Fatalityهای وی است، استفاده کند، هر دو رنگ خون را مشاهده خواهیم کرد.

۱۹ـ شخصیت رپتایل در بازی Mortal Kombat X، در کنار Sub-Zero و Raiden، ضعیف‌ترین ایکس‌ رِی ها را داشتند و مجموعا ضربه‌ای با قدرت ۳۱ به حریف وارد می‌کردند.

۲۰ـ در نسخه‌ی نهم از این سری و در چالش معروف برج در چالش ۲۲۷، قادر خواهیم بود تا به عنوان Reptile Cyborg بازی کنیم.

ترکیبی از ظاهر ساب‌زیرو و حرکات رپتایل که واقعا خفن به نظر می‌رسد اما باید بگوییم که رپتایل ربات نشده است. در واقع رباتی با نام واحد ۵ ساخته شد که مکان رپتایل را پیدا کند و به Cyrax و Sector گزارش دهد؛ اما رپتایل این ربات را نابود کرده و زره او را به تن می‌کند.

۲۱ـ جالب است بدانیم که در بازی Mortal kombat 4، در بخشی که بیوگرافی Reptile نوشته شده بود، متوجه می‌شویم که او به خاطر نسل‌کشی چندین گونه و نژاد دیگر، تبعید شده است. در حالی که نژاد خود او نیز در گذشته مورد نسل‌کشی قرار گرفته بود.

۲۲ـ سن رپتایل مشخص نیست اما تخمین زده می‌شود که سن او چیزی میان ۱۰ هزار تا چندین میلیون سال است. این سن بر این حسب تخمین زده شده است زیرا جنگی که بین خدایان برتر اتفاق افتاد و منجر به نابودی سیاره‌ی زندگی آن‌ها شد، چندین میلیون سال پیش بوده است. اما احتمال می‌رود که Reptile در Zaterra و چند سال بعد از این وقایع متولد شده است.

۲۳ـ در Mortal Kombat 2، سر رپتایل چیزی کاملا متفاوت نسبت به بدنش شناخته می‌شود.

شاید به همین دلیل است که هنگام پرتاب سم مخصوص‌اش سر او را حتی هنگام نامرئی بودن می‌بینیم.

۲۴ـ در مصاحبه‌ای با Ed Boon مشخص شد که ایده‌ی شخصیت رپتایل هنگامی به ذهنش آمده که در حال عبور از بخشی از KFC بوده که هنگام نشستن در ماشین خود، غذای موردنیازتان را دریافت کرده و گذر می‌کنید.

۲۵ـ پیش‌تر گفتیم که چرا ظاهر رپتایل از انسان به ظاهر دایناسور مانندش برگشت،

اما با توجه به زمانی که این اتفاق افتاد، می‌توان گفت که چون Khameleon شکست خورد و نتوانست او را با خود همراه کند، ظاهر رپتایل تغییر کرد. بنابراین دلیل اصلی این تغییر شکل را می‌توان دور بودن از نژادش در نظر گرفت.

امیدواریم این حقایق در شناخت این شخصیت به شما کمک کرده باشد و با شناخت بیش‌تری به تجربه‌ی این شخصیت بپردازید. توسعه‌دهندگان نسخه‌ی آینده‌ی این بازی استودیو NetherRealm ،QLOC و Shiver هستند و این بازی توسط Warner Bros و Interactive Entertainment منتشر خواهد شد. بازی Mortal Kombat 11، در تاریخ ۱۳ آوریل (۳ اردیبهشت) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

منبع: www.dbazi.com