فروشگاه سورس یونیتی

یوتیوب به کمک واقعیت افزوده به کاربران اجازه آرایش مجازی می‌دهد

ژوئن 20, 2019

یوتیوب به کمک واقعیت افزوده به کاربران اجازه آرایش مجازی می‌دهد

گوگل از سرویس جدید AR Beauty Try-On رونمایی کرده که با استفاده از فناوری واقعیت افزوده امکان آرایش مجازی را در اختیار کاربران یوتیوب قرار می دهد.

گوگل دو سال قبل با رونمایی از پلتفرم واقعیت افزوده ARCore علاقه خود به این حوزه را نشان داد و سعی کرد با استفاده از آن سرویس های دیگر خود نظیر مپس را تقویت کند؛ ظاهرا حالا نوبت به پیاده سازی این قابلیت در یوتیوب رسیده است. این پلتفرم ویدیویی به لطف جامعه کاربری گسترده (۲ میلیارد کاربر فعال در ماه) و سرویس های کارآمد به منبعی برای معرفی محصول، خدمات و آموزش کاربران تبدیل شده است.

شکی نیست که یکی از پر طرفدارترین موضوعات یوتیوب آموزش استفاده از لوازم آرایشی است. گوگل با تکیه بر واقعیت افزوده (AR) این تجربه را عمیق تر کرده و به کاربران اجازه می دهد حین تماشای ویدیوهای آموزش میکاپ به صورت مجازی آنها را روی چهره خود تست کند.

آرایش مجازی یوتیوب که AR Beauty Try-On نام دارد، از طریق یادگیری ماشینی و فناوری AR محصولات مجازی را به شکلی واقع گرایانه و سازگار با توناژ پوست ارائه می کند. M·A·C اولین شرکتی که این سرویس را ارایه می کند و در تابستان سال جاری برندهای دیگری نیز در ارائه این سرویس با گوگل همکاری کنند.

جلب توجه

هدف گوگل از اینکار جلب توجه بیشتر کاربران به ویدیوهای تبلیغاتی در مقایسه با ویدیوهای معمولی است. به گفته گوگل طی آزمایش این قابلیت در اپ iOS حدود ۳۰ درصد کاربران قابلیت واقعیت افزوده را فعال کرده و بیش از ۸۰ ثانیه را صرف تست آن کرده اند. هرچند ممکن است بخشی از این توجه به جدید بودن فناوری مرتبط باشد و با جا افتادن آن از توجه کاربران کاسته شود.

گوگل تنها شرکتی نیست که به استفاده از واقعیت افزوده در تبلیغات روی آورده و پیش از این فیسبوک و اسنپ‌چت به این حوزه قدم نهاده اند. «لورآل» که هم نامی شناخته شده در زمینه لوازم آرایشی محسوب می شود، سال گذشته شرکت واقعیت افزوده Modiface را خریداری کرد.

منبع: digiato.com