فروشگاه سورس یونیتی

گوگل اسیستنت دیگر امکان شنود مکالمات را نخواهد داشت

سپتامبر 25, 2019

گوگل اسیستنت دیگر امکان شنود مکالمات را نخواهد داشت

 

 طبق اخبار منتشر شده، کمپانی گوگل در نهایت امکان شنود مکالمات کاربران توسط گوگل اسیستنت را متوقف کرده است.

گوگل اسیستنت نیز همانند سایر سرویس های گوگل، بر اساس انتخاب کاربر عمل می کند. با این حال برنامه Voice and Audio Activity گوگل تنها به شنود و ضبط مکالمات محرمانه کاربران محدود نمی شود، بلکه در صورت نیاز، امکان دستیابی و بازبینی داده ها را برای یک اپراتور انسانی فراهم می آورد. شرکت گوگل به این واقعیت اعتراف کرده ولی چنین عملیاتی را به عنوان بخشی از معیارهای کنترل کیفیت دانسته است. جالب اینکه علاوه بر گوگل اسیستنت، دستیارهای صوتی دیگری مثل الکسای آمازون یا سیری اپل نیز به شنود مکالمات کاربران می پردازند.

به هر حال شرکت گوگل به منظور بهبود امنیت و محرمانگی کاربران خود تصمیم گرفته تا برنامه Voice and Audio Activity را مجددا راه اندازی کرده و از راه حل های بهتری در آن استفاده کند. در تنظیمات جدید، این برنامه قادر به شنود خودکار مکالمات نخواهد بود و در صورت فعال بودن نیز اطلاعات کمتری را ضبط می کند. با اینکه سرویس Voice and Audio Activity همواره یک سرویس انتخابی بوده، اما تغییرات لحاظ شده در طول سال جاری به این سرویس اعمال می شوند.

شاید برایتان جالب باشد:  گوگل پلی Pass با بیش از ۳۵۰ برنامه و بازی رونمایی شد

به این ترتیب گوگل، تضمین می کند که هرگونه ضبط، شنود یا فعالیت هایی از این قبیل را به اطلاع کاربر رسانده می رساند. نینو تاسکا مدیر تولید شرکت گوگل در این باره می گوید:

ما تنظیمات را به نحوی تغییر داده ایم که در صورت فعال بودن VAA، کاربر مطلع شود که اپراتورهای انسانی احتمالا به گفتگوهای آن ها گوش می دهند. البته این کار به خاطر بهبود فناوری گفتار است.

وی در ادامه افزود که کاربر می تواند قبل از شروع پروسه بازبینی توسط اپراتور انسانی، به بخش تنظیمات VAA وارد شده و گزینه های ترجیحی خود را تعیین کند. مکالمه کاربر تنها به شرطی در این پروسه لحاظ می شود که کاربر گزینه VAA را فعال کرده باشد.

در حالی که گوگل اسیستنت و سایر دستیارهای صوتی در حال تغییر سیاست ها و قواعد خود جهت بهبود حریم شخصی کاربران هستند، SNIPS به عنوان یکی از بهترین روش های فعلی جهت حفظ محرمانگی داده های کاربر، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

منبع:click.ir