فروشگاه سورس یونیتی

مایکروسافت پتنت دسته گیمینگ جدیدی برای سرویس Project xCloud ثبت کرد

جولای 18, 2019

مایکروسافت پتنت دسته گیمینگ جدیدی برای سرویس Project xCloud ثبت کرد

سال گذشته تصاویری از دسته گیمینگ مایکروسافت برای سرویس ابری Project xCloud منتشر شده بود. حال به تازگی پتنت مربوط به طراحی دسته گیمینگ مایکروسافت برای سرویس گیمینگ Project xCloud به ثبت رسیده است که تا حد زیادی شبیه به طراحی اولیه منتشر شده از این دسته گیمینگ است.

در سال جاری گوگل به منظور رقابت با مایکروسافت از سرویس گوگل استادیا و دسته گیمینگ مخصوص آن رونمایی کرد؛ در همین راستا مایکروسافت در مراسم E3 2019 از نسخه نهایی و آماده بهره برداری سرویس گیمینگ ابری خود یعنی Project xCloud رونمایی کرد و اعلام کرد که این سرویس از ماه اکتبر سال جاری میلادی قابل استفاده خواهد بود.

دستگاه‌های سازگار با دسته گیمینگ مایکروسافت

سرویس گیمینگ ابری مایکروسافت بر روی تمام دستگاه‌ها مانند تبلت، موبایل، کامپیوتر‌های خانگی و لپ‌تاپ‌ها قابل استفاده است و کاربران می‌توانند با خرید اشتراک ماهیانه بازی‌های کنسول ایکس باکس را به استفاده از اینترنت بر روی دستگاه‌ها مختلف تجربه کنند؛ همچنین برخی از رسانه‌ها مدعی شده‌اند که مایکروسافت به دنبال ساخت یک کنسول ارزان قیمت ۶۰ دلاری برای استفاده از سرویس Project xCloud بر روی تلویزیون‌های قدیمی و مانیتور است.

بدون شک این کنسول ارزان قیمت و موبایل‌ها برای تجربه بازی‌های ایکس باکس بر روی سرویس Project xCloud نیاز به یک دسته گیمینگ دارند و در همین راستا شاهد پتنت مربوط به این دسته ویژه هستیم. در پتنت به ثبت رسیده توسط مایکروسافت برای دسته گیمینگ Project xCloud شاهد طراحی مشابه کنترلرهای جوی کان کنسول نینتندو سوئیچ هستیم و حالت جداشونده دارد.

کنترلر مجازی

مایکروسافت برای انجام بازی‌های ایکس باکس با استفاده از سرویس Project xCloud بر روی تبلت و موبایل‌های هوشمند، کنترلر مجازی را بر روی صفحه نمایش در نظر گرفته است اما استفاده از آن چندان راحت نخواهد بود و در برخی از بازی‌ها استفاده از کنترلرهای مجازی غیر ممکن است. در نتیجه سال گذشته مایکروسافت طرح اولیه دسته گیمینگ ترکیبی Project xCloud را به صورت فُم سه بعدی طراحی کرد و تصاویری از نسخه کامل آن منتشر شد و در حال حاضر پتنت‌ های مربوط به این محصول منتشر شده است.

دسته‌های گیمینگ Project xCloud شباهت زیادی به جوی کان های نینتندو سوئیچ دارند، زیرا کاربر می‌تواند با استفاده از یک کیت آن‌ها را شبیه به یک دسته به یک‌دیگر متصل کند، یا که به صورت جداگانه آن‌ها را بر روی تبلت یا گوشی‌هوشمند خود نصب کند؛ این طراحی بسیار هوشمندانه و کاربردی است.

این روزها بازار موبایل گیمینگ به شدت داغ شده است و میلیون‌ها گیمر به شکل حرفه‌ای در حال انجام بازی‌های جدید مانند PUBG Mobile بر روی گوشی‌های هوشمند هستند و اکثر آن‌ها از تاچ اسکرین صفحه نمایش برای کنترل بازی استفاده می‌کنند، اما برخی از گیمرها بر روی گوشی‌های گیمینگ خود از دسته‌های ویژه استفاده می‌کنند که کار را برای آن‌ها آسان‌تر می‌کند. در همین راستا مایکروسافت تصمیم گرفته است سرویس گیمینگ ابری خود را برای جلب رضایت و توجه موبایل گیمرها به یک دسته ویژه مجهز کند.

منبع:www.shahrsakhtafzar.com