فروشگاه سورس یونیتی

اپل از یکپارچه‌سازی اپل مپ با واقعیت افزوده خبر می‌دهد

جولای 28, 2019

اپل از یکپارچه‌سازی اپل مپ با واقعیت افزوده خبر می‌دهد

با نگاهی به تاریخچه‌ی محبوبیت اپل‌مپ و گوگل‌مپ، به‌وضوح درمی‌یابیم که اپل‌مپ از محبوبیت کمتری در مقایسه با رقیب خود، یعنی گوگل‌مپ، برخوردار است. بااین‌حال، براساس آخرین اخبار به‌نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها در ماه‌های اخیر، سخت در تلاش هستند تا اپل‌مپ را به قابلیت‌های جدیدی مجهز کنند تا شاید اپل بتواند از رقیب خود پیشی بگیرند.

اطلاعات پتنت اخیر اپل نشان می‌دهد کوپرتینویی‌ها درصدد یکپارچه‌سازی فناوری‌های مبتنی‌بر واقعیت افزوده با اپلیکیشن اپل‌مپ هستند تا از این طریق بتوانند در رقابت با گوگل‌مپ حرفی برای گفتن داشته باشند.

 

اپل مپ

پتنت جدید اپل

براساس اعلام Cult Of Mac، اپل پتنت جدیدی به‌نام «ناوبری با استفاده از فناوری واقعیت افزوده» ثبت کرده است. پتنت اخیر از تغییراتی در اپلیکیشن اپل‌مپ حکایت می‌کند و به‌نظر می‌رسد با کمک فناوری‌های مبتنی‌بر واقعیت افزوده، کاربر می‌تواند اطلاعات بیشتر و واقعی‌تری از مسیر حرکت خودرو را بی‌درنگ دراختیار داشته باشد. برای استفاده از این قابلیت، لازم است گوشی آیفون در قسمت جلو داشبورد خودرو در حالتی قرار گیرد که دوربین گوشی بتواند مسیر جاده را تصویربرداری کند. در چنین حالتی، راننده‌ می‌تواند در زمان واقعی مسیر حرکت را روی گوشی آیفون به‌همراه اطلاعات بیشتری درباره‌ی مسیر اعم از محدودیت سرعت، مسیرها و نام خیابان‌ها مشاهده کند.

شاید این سؤال پیش بیاید که قراردادن گوشی آیفون جلو داشبورد چه فایده‌ای می‌تواند داشته باشد؟ معمولا اپلیکیشن‌های ناوبری تمایل دارند نمایش مناسب و دقیقی از مسیر حرکت خودرو روی نمایشگر دراختیار راننده قرار دهند. پتنت جدید کورپرتینویی‌ها سعی می‌کند نمایشی واقعی‌تر و البته در زمان واقعی از مسیر حرکت خودرو دراختیار راننده قرار دهد.

با ارائه‌ی تصاویر دقیق‌تر و واقعی‌تر از مسیر حرکت خودرو، راننده می‌تواند بسیار راحت‌تر از قبل مسیر حرکت خودش را در اپل‌مپ طی کند. براساس اعلام Cult Of Mac، احتمالا قابلیت جدید اپل‌مپ با عینک‌های واقعیت افزوده کار می‌کند. البته، باید در نظر داشت که ویژگی‌ جدید هنوز مراحل تأیید ایمنی را طی نکرده است و باید به این موضوع توجه کرد که مؤلفه‌های واقعیت افزوده بر رانندگی و سلامت سفر تأثیر منفی نگذارد.

با توجه به اینکه کوپرتینویی‌ها فقط پتنت مربوط به یکپارچه‌سازی اپل‌مپ با فناوری‌های مبتنی‌بر واقعیت افزوده را ثبت کرده‌اند، هیچ تضمین قطعی وجود ندارد که پتنت ثبت‌شده قطعا اجرایی شود. باید ببینیم آیا اپل‌مپ می‌تواند با قابلیت‌های جدید گوی سبقت را از گوگل‌مپ برباید یا خیر.

منبع: www.zoomit.ir