فروشگاه سورس یونیتی

پاورپوینت به ابزار هوش مصنوعی مجهز می‌شود

ژوئن 24, 2019

پاورپوینت به ابزار هوش مصنوعی مجهز می‌شود

شرکت «مایکروسافت» ویژگی جدیدی در پاورپوینت افزوده که «مربی ارائه دهنده» نام گرفته است و به کاربران اجازه می‌دهد که با صدای بلندتری مباحث خود را ارائه دهند. سپس از «هوش مصنوعی» استفاده می‌کند تا بخش‌هایی که نیاز به بهبود دارند را مشخص کند.مایکروسافت قصد دارد این ویژگی را پس از دریافت بازخورد‌های آن از سوی اساتید، دانشجویان و دیگر مشتریان خود و انجام بهبودهای نهایی برای عموم کاربران قابل دسترسی سازد.

به عنوان مثال می‌تواند به کاربر بگوید که از آوا‌هایی مانند «آااا» در ارائه خود زیاد استفاده کرده است یا خیر. اگر فرد از روی اسلاید‌های پاورپوینت به سرعت بخواند یا از کلمات بد استفاده کند، هوش مصنوعی آن‌ها را مشخص می‌کند.

مایکروسافت در بیانیه‌ای گفت: ارائه دادن یک مبحث، برای برخی یک کار معمول و برای برخی بسیار استرس‌زا و اضطراب آور است؛ بنابراین این ابزار هوش مصنوعی می‌تواند مهارت ارائه دادن یا توانایی صحبت کردن بدر میان جمع را بهتر کند.

کاربر برای استفاده کردن از ویژگی هوش مصنوعی «مربی ارائه دهنده»، باید در پاورپوینت به «حالت تمرین» وارد شوند. در آن قسمت یک پنجره برای وی باز می‌شود که راهنمایی‌هایی برای ارائه بهتر را به نمایش می‌گذارد.

کاربران هم می‌توانند بازخورد ارائه خود را در زمان واقعی در آن پنجره ببینند و متوجه شوند که سرعت ارائه آن‌ها تند است یا کند و آن را اصلاح کنند.

پس از مرحله تمرین، این ابزار هوش مصنوعی یک گزارش جزئی از ارائه کاربر به نمایش می‌گذارد و همچنین توصیه‌هایی را نیز برای بهتر شدن آن، ارائه می‌دهد.

مایکروسافت قصد دارد این ویژگی را پس از دریافت بازخورد‌های آن از سوی اساتید، دانشجویان و دیگر مشتریان خود برای عموم فراهم کند.

طبق ادعای مایکروسافت این قابلیت کارآمد تابستان امسال در نرم‌افزار «پاورپوینت» در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا