فروشگاه سورس یونیتی

هولوگرافیک سه بعدی و شرکت های پیشرو در این زمینه

آوریل 29, 2023

هولوگرافیک سه بعدی و شرکت های پیشرو در این زمینه

 

هولوگرافیک سه بعدی و شرکت های پیشرو در این زمینه

 

تجربیات هولوگرافیک نزدیکتر از آن چیزی است که فکر می کنید

کدام شرکت ها در راه حل های ایجاد RT3D هولوگرافیک پیشرو هستند

برای اکثر مردم، هولوگرام هنوز یک مفهوم علمی-تخیلی نسبتاً آینده نگر به نظر می رسد. در حالی که فیلم‌ها و کتاب‌ها برای سال‌ها علاقه به تجربیات هولوگرافی را ایجاد کرده‌اند، تولید این محتوای واقعیت ترکیبی در زندگی واقعی بسیار دشوار است.

با این حال، معرفی ابزارهای جدید برای توسعه، مانند فن‌آوری‌های Real-Time 3D (RT3D) و همچنین هدست‌ها و پوشیدنی‌های نسل بعدی، به این معناست که تجربیات هولوگرافی بیش از هر زمان دیگری در دسترس هستند. بسیاری از کسب‌وکارها با استفاده از نرم‌افزار مدل‌سازی قدرتمند و سخت‌افزار فراگیر، تجربیات هولوگرافیک را برای آموزش، سرگرمی و بازاریابی تجربه می‌کنند.

بنابراین، کدام شرکت‌ها راه را به سوی عصر جدیدی از محتوای هولوگرافیک پیش می‌برند؟ در اینجا برخی از رهبران بازار وجود دارد که ارزش تماشای آن در ماه های آینده را دارند.

 

Forma Vision

 

Forma Vision که مسئول یکی از پیشروترین پلتفرم‌های هولوگرافیک و همکاری هولوگرافیک در جهان است، راه جدیدی را برای تیم‌های ترکیبی معرفی می‌کند تا به حس بهتری از حضور دسترسی پیدا کنند. پلت فرم Forma به شرکت ها اجازه می دهد تا محیط های مجازی خود را برای جلسات و تعاملات به سرعت ایجاد کنند، سپس محتوای مجازی را از طریق جریان بیدرنگ در محیط های فیزیکی جاسازی کنند.

فناوری سخت افزاری-آگنوستیک با طیف وسیعی از دستگاه های مختلف سازگار است تا اطمینان حاصل شود که همه افراد در محل کار می توانند با ابزارهای هولوگرافی یکسان تعامل داشته باشند. با استفاده از Forma Vision، کارمندان می‌توانند اساساً خود را به هر محیطی برای بحث‌های همه‌جانبه‌تر «تلپورت» کنند.

Accenture، شرکت مشاوره فناوری اطلاعات پیشرو اخیراً از طریق بخش Accenture Ventures خود در Forma Vision سرمایه گذاری کرده است و قصد دارد به شرکت کمک کند تا گام های بعدی را در روند تحول خود بردارد. Accenture، و همچنین سایر شرکت‌های پیشرو، قبلاً مزایای این فناوری را برای تجربه‌های همهجانبه، آماده فراسوی، آموزش کارکنان و کنفرانس‌ها برجسته کرده‌اند.

Unity

Unity به عنوان یکی از رهبران بازار در توسعه نرم افزار برای چشم انداز متاورس و اقتصاد XR ایستاده است. اکوسیستم یونیتی رهبران و توسعه دهندگان کسب و کار را قادر می سازد تا با استفاده از محتوای مجازی، ترکیبی و واقعیت افزوده، تجربیات همهجانبه قدرتمندی ایجاد کنند.

در بستر Unity، شرکت‌ها می‌توانند به ابزارهای جامع برای نمونه‌سازی و راه‌اندازی مجازی، دینامیک سیالات محاسباتی و توسعه دسترسی داشته باشند. در حال حاضر، برندهای پیشرو مانند BMW شروع به ایجاد برنامه های آموزشی AR و VR از طریق Unity برای کمک به مدیریت خط مونتاژ، کنترل کیفیت و موارد دیگر کرده اند.

فناوری‌های قدرتمند RT3D یونیتی می‌توانند با طیف گسترده‌ای از راه‌حل‌های نرم‌افزاری دیگر مورد استفاده در مناظر خودرو، هوافضا، صنعتی و دولتی ادغام شوند. اکوسیستم Unity همچنین به توسعه دهندگان فرصت ایجاد برنامه ها و تجربیات بسیار انعطاف پذیر و همچنین دوقلوهای دیجیتالی را می دهد که می توانند به طور یکپارچه با سخت افزار موجود کار کنند.

 

Campfire

 

Campfire یک افزونه نسبتاً جدید به چشم انداز XR، یک پلتفرم دیجیتالی جامع برای همکاری هولوگرافیک معرفی کرده است. این شرکت در فن‌آوری‌های هولوگرافیک برای برنامه‌های طراحی به کمک کامپیوتر تخصص دارد، که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد مدل‌های قدرتمند RT3D ایجاد کنند، کاربران می‌توانند با استفاده از عینک‌های هوشمند نوآورانه آن را مشاهده کنند.

Campfire همچنین دارای هدست اختصاصی خود است که راحتی فوق العاده و همچنین کیفیت بصری خیره کننده را با میدان دید فوق العاده وسیع ارائه می دهد. در اکوسیستم نرم‌افزار Campfire، شرکت‌ها می‌توانند از ابزارهای قدرتمند برای دستکاری و کاوش مدل‌های سه‌بعدی بدون نیاز به آموزش بیش از حد پشتیبان استفاده کنند.

راه اندازی و استفاده از فناوری های Campfire بسیار ساده است، با طراحی ساده ای که زمان نصب را به حداقل می رساند و قابلیت اطمینان فوق العاده ای را ارائه می دهد. کنسول استودیو از Campfire همچنین گزینه های سفارشی سازی سرتاسری را برای ساختارها و مدل های ساخته شده از طریق فناوری های RT3D ارائه می دهد.

HYPERVSN

 

HYPERVSN یک شرکت ایجاد دارایی “phytigal” است که تقریباً ۲۵٪ از Fortune 500 برای ایجاد تجربیات هولوگرافیک سه بعدی به آن اعتماد دارند. این شرکت از مشاغل در ایجاد نمایشگرهای هولوگرافی سه بعدی و تجربیات برای رویدادها، خرده فروشی و الزامات بازاریابی پشتیبانی می کند.

مجموعه نرم افزاری جامع HYPERVSN به کاربران اجازه می دهد تا با دسترسی به طیف وسیعی از ابزارهای ارزشمند برای توسعه دهندگان، به طور ایمن محتوای سه بعدی و دستگاه ها را در یک مکان کنترل و مدیریت کنند. کاربران می‌توانند کتابخانه‌های محتوای سه بعدی کامل بسازند تا تجربیات هولوگرافیک را در فضای ابری ارائه دهند. همچنین یک برنامه تلفن همراه برای مدیریت لیست های پخش در زمان واقعی وجود دارد.

استودیوی سه بعدی حتی با استفاده از قالب ها و دارایی های از پیش ساخته شده از افراد بدون مهارت های طراحی خاص پشتیبانی می کند. سیستم همه کاره می تواند با طیف وسیعی از ابزارها و سخت افزارهای نرم افزاری موجود ادغام شود. HYPERVSN همچنین هولوگرافیک اختصاصی خود را دارد.

 

هولوکسیکا

 

Holoxica یک نام تجاری اختلال دیجیتال است که به دلیل تولید طیف وسیعی از نمایشگرهای شیشه ای برای محتوای هولوگرافی سه بعدی و همچنین راه حل های نرم افزاری برای توسعه دهندگان هولوگرافیک سه بعدی شناخته شده است. این شرکت اخیراً راه حل جدید HoloPresence خود را معرفی کرده است که نوید قابلیت های ویدئو کنفرانس سه بعدی دوبلکس کامل را از طریق اتصالات پهن باند یا ۵G می دهد.

این برند در تحقیق و توسعه قابل توجهی سرمایه گذاری کرده است تا فناوری هولوگرافیک خود را به سطح بالاتری برساند و توسعه دهندگان را به ابزارهایی برای ایجاد دوقلوهای دیجیتال انسان و حتی تجربیات هولوگرافیک که نیازی به استفاده از عینک هوشمند ندارند دسترسی داشته باشند.

Holoxica خدمات کاملاً مدیریت شده را به شرکت هایی ارائه می دهد که به دنبال ایجاد تجربیات هولوگرافیک خود از ابتدا هستند. علاوه بر این، این سازمان همچنین پردازنده های میدان نوری خود را برای کمک به نمایش تصاویر هولوگرافیک به فضاهای موجود ایجاد می کند.

VividQ

 

VividQ که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد، مدتی است که روی محتوا و چشم‌انداز هولوگرافیک سه بعدی سرمایه‌گذاری کرده است و طیف وسیعی از راه‌حل‌ها را برای شرکت‌هایی که قدم بعدی را در سفر XR خود برمی‌دارند، تولید کرده است. این شرکت کیت های توسعه دهنده خود را برای موارد استفاده مختلف دارد. شرکت ها می توانند به کیت های LCD هولوگرافیک، کیت های پوشیدنی و حتی بسته های خودرو دسترسی داشته باشند.

در کنار سخت‌افزار پیشرفته، مانند نمایشگر موتور نوری آلفا، تیم VividQ یک راه‌حل قدرتمند SDK را نیز تولید کرده‌اند که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا راه‌حل‌های RT3D خود را تقریباً از هر محیطی وارد فضای مجازی کنند.

شرکت ها می توانند از یک پلتفرم همه کاره برای ایجاد، رندر و همگام سازی ابزارهای هولوگرافیک با پشتیبانی از پیش ساخته Stereolabs و Unity استفاده کنند. حتی ابزارهایی وجود دارد که امکان اصلاحات نوری مبتنی بر نرم افزار را برای بهبود کیفیت تصویر فراهم می کند.

ظهور هولوگرافیک سه بعدی

 

همانطور که فناوری‌های RT3D و واقعیت ترکیبی به ایجاد هیجان بیشتر در چشم‌انداز غوطه‌ور ادامه می‌دهند، تقاضا برای راه‌حل‌های جدید تنها افزایش می‌یابد. در حال حاضر، برندهایی مانند مایکروسافت، انویدیا و متا نیز روی راه‌حل‌های هولوگرافیک خود در قالب سخت‌افزار جدید، پلتفرم‌های توسعه و ابزارهای ایجاد سرمایه‌گذاری می‌کنند.

منبع:xrtoday