فروشگاه سورس یونیتی

هوش مصنوعی موفق به تولید ۱۰۰ هزار چهره جعلی شده است!

اکتبر 8, 2019

هوش مصنوعی موفق به تولید ۱۰۰ هزار چهره جعلی شده است!

در گذشته شاهد ساخت چهره جعلی توسط هوش های مصنوعی بودیم؛ با این حال یک هوش مصنوعی این چهره ها را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد.

کاربرد هوش مصنوعی روبه‌روز در حال افزایش است. وب‌سایت ThisPersonDoesNotExist.com با استفاده از هوش مصنوعی قادر به تولید چهره افرادی است که اصلا وجود خارجی ندارد! با هر بار بارگذاری این صفحه، یک چهره جعلی جدید در برابر شما قرار می گیرد (این وب‌سایت توسط هوش مصنوعی چهره های جعلی می سازد). بر اساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده، هوش‌مصنوعی این وب‌سایت موفق به ساخت ۱۰۰ هزار چهره جعلی برای استفاده رایگان توسط عموم مردم شده است. استفاده از آن ها، هیچ قانون کپی رایتی را نقض نمی کند.

برای افراد تولیدکننده محتوا، طراحان وب‌سایت، هنرمندان و بسیاری از کاربران، این موضوع می تواند خبر خوشحال کننده ای باشد چرا که می توانند به صورت رایگان از این چهره ها در پروژه های خود استفاده کنند و نگرانی بابت قانون کپی رایت نداشته باشند. تیم icons8 این ابزار فوق العاده را توسعه داده است. این تیم به توسعه آیکون های رایگان و پولی برای استفاده در تصاویر و ویدیوها مشغول است.

چهره جعلی هوش مصنوعی

در صورتی که قصد استفاده از این چهره ها را داشته باشید، تنها کافیست به آن ها لینک دهید و نیازی به پرداخت هزینه ندارید. این سرویس برای تولید چهره جعلی از اطلاعات موجود در دیتابیس خود استفاده می کند و به اطلاعات دیگری وابسته نیست. برای مثال اگر افراد خواهان یادگیری فتوشاپ به صورت حرفه ای باشند، باید از چهره استفاده کنند. استفاده از چهره افراد واقعی می تواند برای کاربران بعضا دردساز شود، بنابراین چهره های فیک و جعلی یک راهکار مناسب محسوب می شود.

تیم icons8 همچنان در حال توسعه این ابزار است و قصد دارد آن را به صورت یک API ساده درآورد.

منبع:click.ir