فروشگاه سورس یونیتی

هوش مصنوعی تشخیص سریع سرطان ریه را ممکن کرد

می 21, 2019

هوش مصنوعی تشخیص سریع سرطان ریه را ممکن کرد

 

 

به نقل از نیواطلس ، تشخیص سریع و زودهنگام سرطان ریه می تواند به بهبود این بیماری و افزایش شانس زنده ماندن مبتلایان کمک شایانی کند. اما موفقیت در این زمینه تا حد زیادی به توانایی و تبحر رادیولوژیست ها بستگی دارد. در این شرایط هوش مصنوعی به کمک متخصصان آمده تا بهتر بتوانند با سرطان ریه مقابله کنند.
هوش مصنوعی گوگل با استفاده از انبوه اطلاعاتی که از طریق عکس های رادیولوژی بیماران سرطانی جمع آوری کرده قادر به مدل سازی بهتر و پیش بینی احتمال ابتلاء به بیماری مذکور است.

تا به امروز محققان با استفاده از هوش مصنوعی توانسته اند در زمینه پیش بینی سرطان هایی همچون سینه، پوست و تخمدان به موفقیت های قابل توجهی دست یابند و ابزار مذکور روز به روز دقت بیشتری پیدا می کنند. نکته قوت هوش‌مصنوعی شناسایی تغییرات بسیار اندک و مینیاتوری در اعضای در حال سرطانی شدن بدن است که انسان ها قادر به تشخیص آنها نیستند.
هوش‌مصنوعی گوگل با تهیه مدل سه بعدی از عکس های سی تی اسکن قادر به شناسایی بافت های کوچک بدخیم ریه بوده و استفاده از آن موارد اشتباه تشخیص سرطان ریه را ۱۱ درصد کاهش داده و موجب افزایش ۵ درصدی تشخیص های صحیح نیز شده است.

تا به امروز محققان با استفاده از هوش مصنوعی توانسته اند در زمینه پیش بینی سرطان هایی همچون سینه، پوست و تخمدان به موفقیت های قابل توجهی دست یابند و ابزار مذکور روز به روز دقت بیشتری پیدا می کنند. در این شرایط هوش مصنوعی به کمک متخصصان آمده تا بهتر بتوانند با سرطان ریه مقابله کنند.
هوش‌مصنوعی گوگل با استفاده از انبوه اطلاعاتی که از طریق عکس های رادیولوژی بیماران سرطانی جمع آوری کرده قادر به مدل سازی بهتر و پیش بینی احتمال ابتلاء به بیماری مذکور است.

منبع: خبرگزاری مهر