فروشگاه سورس یونیتی

مایکروسافت از سخت‌افزار پلتفرم گیمینگ ابری xCloud رونمایی کرد

جولای 22, 2019

مایکروسافت از سخت‌افزار پلتفرم گیمینگ ابری xCloud رونمایی کرد

مایکروسافت در مراسم E3 2019 به طور رسمی از سرویس گیمینگ ابری خود یعنی xCloud رونمایی کرد و اعلام کرد که این سرویس از ماه اکتبر در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. حال به تازگی تیم سخت‌افزاری مایکروسافت که بخش از آن‌ها در ساخت کنسول ایکس باکس دخیل بوده‌اند، در ویدئویی از سخت‌افزار پروژه xCloud رونمایی کرده‌اند.

فیل اسپنسر، مدیر ایکس باکس در مصاحبه‌ای با مجله فورچون در خصوص قابلیت‌ها و طرح تجاری پلتفرم گیمینگ ابری xCloud توضیحاتی داده است و بخشی از سخت افزار مربوط به این پلتفرم ابری را به نمایش گذاشته است. در این ویدئو آقای کریم چودری، مدیر پروژه xCloud مایکروسافت آخرین نسخه از سخت‌افزار این پتلفرم ابری را به نمایش می‌گذارد که در حال حاضر در ۱۳ نقطه از دنیا بر روی سرورهای مایکروسافت نصب شده است.

به گفته فیل اسپنسر، اجرای بازی‌های کامپیوتر بدون سخت افزار و با استفاده از پلتفرم ابری در حال حاضر برای تمام گیمرها در جهان ممکن نیست و بدون شک سرویس xCloud برای آینده نزدیک در نظر گرفته شده است. اسپنسر در مصاحبه خود اعلام کرد که او به سرویس‌های ابری به عنوان جایگزینی برای کنسول‌های گیمینگ نگاه نمی‌کند، بلکه از نظر او سرویس‌های گیمینگ ابری مکمل کنسول‌های گیمینگ هستند و کاربران می‌توانند در سفرهای خود به بازی‌های خریداری شده بر روی کنسول دسترسی داشته باشند.

آزمایش سرویس جدید مایکروسافت

بر اساس اطلاعات منتشر شده، مایکروسافت هفته گذشته دعوت‌نامه‌ای را برای متخصصین و رسانه‌ها ارسال کرده است و امکان آزمایش سرویس گیمینگ ابری xCloud را برای آن‌ها فراهم کرده است. برخی از رسانه‌ها در مراسم E3 2019 موفق به آزمایش این سرویس شده بودند و معتقد بودند که xCloud مانند ادعاهای مایکروسافت به خوبی کار می‌کند و هیچ مشکل فنی در این سرویس مشاهده نکرده‌اند.

در حال حاضر اشخاصی که دعوت نامه آزمایش سرویس xCloud را دریافت کرده‌اند، می‌توانند بازی‌های Crackdown 3 ،Disneyland Adventures ،Forza Horizon 4 ،Forza Motorsport 7 و Gears of War 4 را بر روی این سرویس اجرا کنند.

منبع: www.shahrsakhtafzar.com