فروشگاه سورس یونیتی

سونی کماکان روی قابلیت Backward Compatibility پلی استیشن ۵ فعالیت می‌کند

اکتبر 16, 2019

سونی کماکان روی قابلیت Backward Compatibility پلی استیشن ۵ فعالیت می‌کند

شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت خوش نام سونی همچنان روی جنبه های مختلف قابلیت Backward Compatibility پلی استیشن ۵ مشغول به کار بوده و تمامی عناوین ویدیویی قدیمی از این ویژگی پشتیبانی نمی کنند.

در حالی که دو شرکت مایکروسافت و سونی هنوز به طور کامل از کنسول های نسل نهم رونمایی نکرده اند و صرفا جزئیات اندکی از برخی ویژگی های کلیدی آن ها در اختیار کاربران قرار گرفته، لیکن چند وقتی است که مدیران سونی در مصاحبه های اخیر خود اطلاعات مختصری از پلی استیشن ۵ به اشتراک می گذارند. در همین راستا، دیروز بود که جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر ارشد اجرایی شرکت سرگرمی های تعاملی سونی، طی گفت و گوی تازه خود رسما اعلام کرد که کنسول پلی استیشن ۵ در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه خواهد شد (پلی استیشن ۵ تعطیلات سال ۲۰۲۰ روانه بازار می‌شود).

به دنبال انتشار این خبر، خبرگزاری های مختلفی نیز از دیگر ویژگی های این کنسول نسل نهمی ارائه کردند که می توان به تشابه ظاهری کنترلر PS5 با دوال شاک ۴ اشاره کرد. فارغ از این بحث ها، یکی از مهم ترین موضوعاتی که ذهن شماری بازیکنان و طرفداران پر و پا قرص برند پلی استیشن را به خود درگیر کرده، قابلیت Backward Compatibility پلی استیشن ۵ است که قرار است امکان تجربه بازی های قدیمی کاربران روی دستگاه نسل جدید را فراهم کند.

شاید برایتان جالب باشد:  پلی استیشن ۵ تعطیلات سال ۲۰۲۰ روانه بازار می‌شود

با اینکه وجود این ویژگی در کنسول جدید سونی رسما تایید شده، اما بر اساس گزارش های اخیر، به نظر می رسد توسعه آن مطابق برنامه ریزی ها پیش نرفته و سازندگان هم اکنون سخت روی این قابلیت مهم مشغول به کار هستند. به طور دقیق تر، چندی پیش شرکت سونی طی گفت و گو با وب سایت فامیتسو (Famitsu) ادعا کرده که تیم توسعه آن ها برای آنکه کاملا از اجرای تمامی بازی های پلی استیشن ۴ روی پلی استیشن ۵ مطمئن شوند، کماکان روی قابلیت Backward Compatibility دستگاه جدید خود فعالیت می کنند.

شرکت ژاپنی سونی در این باره توضیح می دهد:

تیم توسعه دهنده ما در حال حاضر سخت مشغول کار روی قابلیت Backward Compatibility پلی استیشن ۵ هستند تا به طور قطعی مطمئن شوند تمامی بازی های پلی استیشن ۴ به راحتی روی این کنسول جدید قابل اجرا خواهند بود. لطفا تا انتشار جزئیات و اطلاعات تکمیلی تر منتظر بمانید.

مطابق این صحبت ها، ظاهرا تمامی بازی های کنسول پلی استیشن ۴ به لطف این ویژگی قابل اجرای روی پلی استیشن ۵ نیستند و چه بسا بازیکنان به راحتی نتوانند کلیه عناوین مورد علاقه خود را یک بار دیگر روی دستگاه جدید PlayStation تجربه کنند. از این رو، گویا شرکت سونی همچنان در تلاش رفع کلیه محدودیت های قابلیت Backward Compatibility روی کنسول نسل نهم خود است.

شاید برایتان جالب باشد:  پلی استیشن ۵ تعطیلات سال ۲۰۲۰ روانه بازار می‌شود

با همه این ها، انتظار می رود که شرکت سونی نهایتا تا اواخر نیمه اول سال ۲۰۲۰ میلادی به معرفی از کنسول پلی استیشن ۵ بپردازد که در این صورت، بی شک اطلاعات دقیق تر و تکمیلی تری در خصوص قابلیت ها و ویژگی های این دستگاه جدید در دسترس قرار خواهد گرفت.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با قابلیت Backward Compatibility پلی استیشن ۵ چیست؟ به نظر شما، آیا سونی در نهایت می تواند تمامی آثار ویدیویی نسل هشتم را بدون هیچ ایرادی تقدیم کاربران کنسول بعدی خود کند؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

منبع:click.ir