فروشگاه سورس یونیتی

رایانش کوانتومی با استفاده از فناوری جدید ایمن سازی می‌‌شود

ژوئن 23, 2019

رایانش کوانتومی با استفاده از فناوری جدید ایمن سازی می‌‌شود

به نقل از انگجت، اگر چه فناوری رایانش کوانتومی می تواند مراقبت های درمانی، هوش مصنوعی، مدل سازی های مالی، پیش بینی آب و هوا و غیره را متحول کند اما نفوذ به سیستم های رمزگذاری مبتنی بر این فناوری می تواند امنیت بسیاری از کاربران را به خطر انداخته و باعث سرقت اطلاعات حساس افراد شود.

از همین رو، پژوهشگران مؤسسه کلود فلیر از آزمایش یک فناوری جدید خبر داده اند که با رمزگذاری ایمن داده های تولید شده توسط رایانه های کوانتومی جلوی سرقت و سواستفاده از آنها را می گیرد. این شرکت بسته نرم افزاری مورد استفاده بدین منظور را نیز به اشتراک گذاشته است. این بسته موسوم به CIRCL به صورت منبع باز طراحی شده تا عموم کاربران علاقمند بتوانند تغییرات لازم را در آن انجام دهند.

کلود فلیر یک فناوری رمزگذاری خاص رمزگذاری به نام تی ال اس را مورد استفاده قرار می دهند که نسخه ای به روز شده از فناوری اس اس ال محسوب شده و برای حفاظت از ارتباطات ما بین مرورگرهای وب و سرورها مورد استفاده قرار می گیرد. CIRCL با فناوری یادشده سازگاری دارد و قرار است بعد از تکمیل مورد استفاده عمومی قرار بگیرد.

گر چه فناوری رایانش کوانتومی می تواند مراقبت های درمانی، هوش مصنوعی، مدل سازی های مالی، پیش بینی آب و هوا و غیره را متحول کند اما نفوذ به سیستم های رمزگذاری مبتنی بر این فناوری می تواند امنیت بسیاری از کاربران را به خطر انداخته و باعث سرقت اطلاعات حساس افراد شود.با این حال رایانش کوانتومی با استفاده از فناوری جدید ایمن سازی می‌‌شود.

منبع:خبرگزاری مهر