فروشگاه سورس یونیتی

نینتندو سوئیچ بزودی بازی‌های اندرویدی را به اجرا درمی‌آورد

جولای 27, 2019

گروهی با عنوان Switchroot به تازگی با انتشار پستی در سایت XDA-Developers اعلام کرده‌‌اند که ROM طراحی شده بر مبنای سیستم عامل اندروید که امکان نصب بر روی کنسولNintendo Switch را دارد قرار است بزودی منتشر شود. به نظر می‌رسد با استفاده از اینROM بتوان بازی‌های اندرویدی را بر روی این کنسول به اجرا در آورد.

مقایسه

شباهت سخت افزاری کنسول Nintendo Switch به دستگاه‌هایی نظیر NVIDIA Tegra که از سیستم عامل اندروید بهره می‌برند، سبب شده است این روزها بسیاری از کاربران ROM‌های غیررسمی که بر مبنای این سیستم عامل طراحی شده‌‌اند را بر روی این کنسول نصب کنند. چند ماه پیش بود که گروهی از کاربران شناخته شده سایت XDA، اعلام کردند که مشغول طراحی یک ROM قدرتمند و بر مبنای سیستم عامل اندروید هستند که امکان نصب بر روی این کنسول را دارد. بالاخره پس از ماه‌ها انتظار، روز گذشته اطلاعات مربوط به این ROM در اختیار قرار گرفت و اکنون می‌توانیم با جزییات بیشتری در مورد آن صحبت کنیم.

گروه Switchroot روز گذشته با انتشار پستی در سایت XDA، به معرفی ویژگی‌ها، محدودیت‌ها و حتی نحوه نصب این ROM بر روی کنسول نینتندو سوئیچ پرداختند. اگرچه هنوز لینک‌های دانلود این ROM بر روی این سایت قرار نگرفته است اما به نظر می‌رسد ظرف چند روز آینده باید منتظر انتشار این لینک‌ها باشیم.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی این گروه، این ROM براساس سیستم عامل LineageOS 15.1 طراحی شده است که خود نیز مبتنی بر سیستم عامل اندروید ۸٫۱ است. به این معنی که کاربران دیگر نیازی نیست در مورد قدیمی بودن این ROM نگرانی داشته باشند و انتظار می‌رود ویژگی‌های جدید سیستم عامل اندروید بر روی این دستگاه‌ قابل دسترس باشد.

نصب و راه اندازی روی نینتندو سوئیچ

براساس اطلاعات موجود در سایت XDA، نصب و راه‌اندازی این ROM بر روی کنسول‌های نینتندو سوئیچ، تنها با دنبال کردن چند فرآیند ساده امکان پذیر خواهد بود و این کار در قیاس با نصب بسیاری از ROM‌های اندرویدی موجود ساده‌تر است. به نظر می‌رسد تیم پشتیبان از این ROM این روزها در پی آن است که باگ‌های موجود در آن را رفع کند.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی این تیم، در حال حاضر امکان پخش صدا توسط این ROM وجود دارد و امکان استفاده از این کنسول هم به صورت Handheld و هم به صورت داک و متصل به دسته‌ها ممکن است. اما باید گفت در حال حاضر شاهد حضور باگ‌های مختلفی نیز در آن هستیم. به عنوان مثال پس از نصب این ROM، میزان شارژدهی این دستگاه به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. همچنین قابلیت چرخش خودکار تصویر و استفاده از قابلیت Deep Sleep نیز وجود ندارد. این ROM همچنین در حال حاضر قابلیت شناسایی شارژر را ندارد؛ با وجود این، شارژ کردن باتری همچنان امکان پذیر است. همچنین گفته می‌شود که انتقال دستورات با استفاده از صفحه نمایش لمسی با کمی تاخیر و مکث همراه است.

انتظار برای آپدیت

انتظار می‌رود در آینده با انتشار چند بروزرسانی این مشکلات نیز برطرف شود. گفته می‌شود نینتندو سوئیچ از نصب این ROM‌های غیر رسمی بر روی کنسول خود ناراضی است و قصد دارد در آینده، کاربران این ROM‌ها را به نوعی از استفاده از این کنسول محروم کند. با توجه به این موضوع به نظر می‌رسد باید در مورد دانلود و نصب این ROM کمی احتیاط کرد.

منبع: www.shahrsakhtafzar.com