فروشگاه سورس یونیتی

ایکس باکس لایو با اکانت های غیرفعال خداحافظی می‌کند!

جولای 17, 2019

ایکس باکس لایو با اکانت های غیرفعال خداحافظی می‌کند!

شرکت مایکروسافت با تجدید نظر در قوانین و شرایط عضویت، تمامی اکانت های غیرفعال ایکس باکس لایو را به طور کامل حذف می کند.

ایکس باکس لایو یکی از بزرگترین پلتفرم های بازی های ویدیویی است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ میلادی توسط شرکت مایکروسافت راه اندازی شد. آخرین گزارش منتشر شده از سوی ردموندی ها به عضویت ۶۴ میلیون نفر در این شبکه اشاره می کند که البته باید در نظر داشت بخش کوچکی از این تعداد هم اکنون هیچ فعالیتی از خود در این شبکه ندارند و حساب های کاربری آن ها در رده اکانت های غیرفعال ایکس باکس لایو شناخته می شود.

در همین رابطه، شرکت مایکروسافت به منظور ساماندهی به جامعه ایکس باکس لایو، قصد دارد حساب های کاربری‌ که به مدت دو سال غیرفعال بوده را برای همیشه حذف کند. ردموندی ها چندی پیش با به‌روزرسانی شرایط و قوانین عضویت در این شبکه، رسما اعلام کردند که کلیه اکانت های غیرفعال ایکس باکس لایو که به مدت دو سال هیچ فعالیتی نداشته اند، برای همیشه حذف خواهند شد. جالب تر اینکه این تصمیم صرفا برای حساب های کاربری شبکه ایکس باکس لایو اتخاذ نشده و دیگر اکانت های شرکت مایکروسافت از جمله ویندوز استور را نیز دربر می گیرد.

فرصت فعال‌سازی اکانت‌های ایکی باکس لایو

به گفته مایکروسافت، عملیات حذف اکانت های غیرفعال  از روز ۸ شهریور امسال (۳۰ آگوست) آغاز خواهد شد. از این رو، چنانچه صاحب یکی از حساب های غیرفعال شبکه های مایکروسافت هستید، بد نیست با ورود به اکانت خود مانع از حذف همیشگی آن شوید. ذکر این نکته مهم است حساب های کاربری‌ که تا به امروز خریدی در آن ها صورت گرفته و یا همچنان عضو یکی از سرویس های اشتراکی هستند، از اجرای این قانون مستثنی خواهند بود. افزون بر این ها، اکانت های غیرفعالی که دارای اعتبار مالی هستند نیز پاکسازی نخواهند شد.

اکانت های غیرفعال ایکس باکس لایو

بد نیست بدانید که شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۱۶ میلادی مهلت عدم استفاده از حساب های کاربری خود را برابر با پنج سال تعیین کرده بود. با توجه به ظهور سرویس های xCloud و ایکس باکس گیم پس، به نظر می رسد ردموندی ها در صدد بازگردانی تگ های قدیمی و بلااستفاده برای کاربران جدید خود هستند که بدین منظور، این مهلت پنج ساله را به دو سال کاهش داده اند.

منبع: www.click.ir