فروشگاه سورس یونیتی

گجت جایگزین ماوس رایانه می شود

جولای 16, 2019

گجت جایگزین ماوس رایانه می شود

Meet Kai The Mouse You Can Wear it like Band

یک استارت آپ هندی گجت پوشیدنی ابداع کرده که می تواند جایگزین ماوس شود.این وسیله کف دست جای می گیرد با حرکات دست رایانه را کنترل می کند.

 یک استارت آپ درهند به نام Vicara یک دستگاه ابداع کرده است که با استفاده از حرکات دست رایانه را کنترل می‌کند.

این گجت Kai نام دارد و روی کف دست کاربر قرار می‌گیرد و به کاربر اجازه می‌دهد با چرخش مچ یا حرکات دستش برنامه‌های رایانه‌ای را کنترل کند. در حقیقت Kai به کاربران اجازه می‌دهد تمام فعالیت‌های ماوس را فقط با کمک دستانشان انجام دهند.

Meet Kai The Mouse You Can Wear it like Band 3

 

 کاربر با یک حرکت دست خود می‌تواند از یک صفحه وب سایت به صفحه دیگر برود. همچنین کاربر می‌تواند با اشاره به اجسام در نمایشگر روی آنها زوم کند یا تصاویر را بچرخاند.

این گجت حرکات و جهت دست را ردیابی می‌کند. جالب آنکه Kai نخست برای طراحان ابداع شده بود اما استارت آپ سازنده آن ادعا می‌کند می‌توان از آن برای مصارف مختلف استفاده کرد.

به نظر می‌رسد زندگی ما امروزه کاملا به دستگاه‌های هوشمند وابسته است. توستر هوشمند. قلاده سگ هوشمند. خانه‌های هوشمند و…

در عصر “تکنولوژی”، هیچ چیزی هوشمندتر یا نوآورانه تر از دستگاه‌های تولید شده توسط صنعت پوشیدنی‌های هوشمند نیست. این دستگاه‌ها به جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌های شخصی کمک می‌کنند. آن‎ها ما را در مورد همه چیز از سلامتی گرفته تا تمریناتمان آگاه می‌کند.

گجت‌های پوشیدنی چیست؟ گجت‌های پوشیدنی ابزارهای الکترونیکی هستند که در تماس مستقیم فیزیکی با فرد قرار دارند. به این ترتیب داده‌های مهم پزشکی، بیولوژیکی و ورزشی را با دقت به یک پایگاه داده منتقل کنند. ابزارهای پوشیدنی صنعت اینترنت اشیا را به غول تقریباً تریلیون دلاری امروز تبدیل کرده است. Apple Watch و Fitbit نمونه‌های کلاسیک فناوری پوشیدنی هستند.

اما اینها تنها دستگاه‌هایی نیستند که امروزه در حال توسعه هستند. علاوه بر ساعت‌های هوشمند، فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، ژاکت‌های هوشمند و گجت‌های متنوع دیگر ما را به سمت یک سبک زندگی بهتر هدایت می‌کنند. وظیفه اصلی هر دستگاه جمع‌آوری میلیون‌ها نقطه داده است که از چند مرحله تا ضربان قلب شما متغیر است. انتظار می‌رود صنعت پوشیدنی‌ها تا سال ۲۰۲۵ به ۷۷ میلیارد دلار برسد.

منبع: خبرگزاری مهر

mehreganit.com