فروشگاه سورس یونیتی

اچ‌تی‌سی با فناوری واقعیت مجازی به روزهای اوج خود برمی‌گردد

اکتبر 12, 2019

اچ‌تی‌سی با فناوری واقعیت مجازی به روزهای اوج خود برمی‌گردد

اچ‌تی‌سی دیگر یکی از شرکت‌های مطرح تولیدکننده گوشی‌های هوشمند نیست، اما شواهد جدید نشان می‌دهد که انگار این شرکت تایوانی قصد دارد به روز‌های اوج خود در بازار فناوری بازگردد. آخرین رقم مهمی که نمایانگر سهم HTC در بازار تلفن‌های هوشمند است از سال ۲۰۱۱ میلادی آغاز شد که این شرکت تقریباً ۱۰ درصد از فروش جهانی را به خود اختصاص داده است.

پیشرفت HTC با فناوری واقعیت مجازی

اگر به سرعت هشت سال بعد این ماجرا را مشاهده کنیم متوجه می‌شویم که HTC به هیچ وجه در هیچ مورد از نمودار‌هایی که فروش جهانی تلفن‌های هوشمند را نشان می‌دهد، مشاهده نشده است. اما مثل این که قرار نیست این مسئله ادامه پیدا کند. اگر تجارت فناوری واقعیت مجازی (Visual Reality) این شرکت به خوبی پیش برود و به رشد کردن ادامه دهد، در چند سال آینده پیشرفت خوبی در فروش HTC مشاهده خواهیم کرد.

بازگشت اچ‌تی‌سی به روزهای اوج خود با فناوری واقعیت مجازی

 


اظهارات مدیرعامل جدید HTC درباره فناوری واقعیت مجازی

ایو مایترس، مدیرعامل جدید منصوب شده برای این شرکت یعنی مدیر اجرایی سابق Orange، با حضور در TechCrunch Disrupt اظهارات جسورانه‌ای را در مورد تجارت موبایل HTC بیان کرد. ابتدا او به ناتوانی این شرکت در پیدا کردن یک مکان مناسب برای تولید گوشی‌های جدید به دلیل تمام جا‌به‌جایی‌های انجام شده برای تجارت در حوزه فناوری واقعیت مجازی اعتراف کرد. او در بخشی از سخنرانی خود گفت:

«شرکت HTC نوآوری در سخت‌افزار گوشی‌های خود را متوقف کرده است. شرکت‌های دیگر مانند اپل، سامسونگ و اخیرا هوآوی عملکرد خارق‌العاده‌ای در این زمینه سرمایه‌گذاری روی سخت‌افزار‌های خود انجام داده‌اند. ما این کار را انجام نداده‌ایم، زیرا روی نوآوری در واقعیت مجازی سرمایه گذاری کرده ایم.»

با وجود این که HTC در چند سال گذشته چند میان رده عرضه کرد، این شرکت آماده ارائه بهترین سخت‌افزار در بخش عکاسی است. هنوز مشخص نیست این شرکت چقدر طول می‌کشد که بتواند معمای پیش روی خود را حل کرده و وارد مرحله جدیدی از تولیدات خود شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان