فروشگاه سورس یونیتی

ربات آموزشی DJI با قیمت ۵۰۰ دلار به فروش می رسد

ژوئن 14, 2019

ربات آموزشی DJI با قیمت ۵۰۰ دلار به فروش می رسد

اولین ربات آموزشی DJI به صورت رسمی معرفی شد. این محصول که در حقیقت یک تانک است، با قیمت ۵۰۰ دلار وارد بازار می شود.

نزدیک به یک ماه پیش شرکت DJI از اولین دوربین لایو اکشن خود رونمایی کرد و حال شاهد معرفی اولین ربات آموزشی DJI با نام RoboMaster S1 هستیم (شرکت DJI از دوربین اسمو اکشن رونمایی کرد).

ویژگی های ربات آموزشی DJI

بر اساس اعلام DJI، این ربات آموزشی برای دو سال در حال توسعه بوده است. این محصول جدید از هوش مصنوعی، کامیپوتر و دوربین استفاده می کند و می تواند توسط تمام افراد مورد استفاده قرار بگیرد.

ربات S1 از موتورهای قدرتمندی بهره می برد و دارای اینفرارد و گیمبال است. همانطور که می توان حدس زد، این ربات آموزشی DJI از دوربین کوچکی بهره می برد که قادر به ضبط ویدیو با رزولوشن فول اچ دی است.

این ربات به علت مجهز بودن به بینایی کامپیوتری و همچنین هوش مصنوعی، قادر به دنبال کردن یک خط مستقیم در دنیای واقعی و همچنین شناسایی حرکات دست و ژست های بدن است. این ربات در مجموع دارای ۳۱ سنسور برای شناسایی محیط اطراف خود است.

این ربات همراه با یک اپلیکیشن عرضه می شود که دارای سه حالت مختلف DIY Programming ،Road to Mastery و RoboAcademy است. از این اپلیکیشن می توان برای برنامه ریزی ربات خود استفاده کنید، البته باید قادر به برنامه نویسی با زبان هایی مانند پایتون باشید.

ربات RoboMaster S1 از تاریخ ۱۲ ژوئن با قیمت ۴۹۹ دلار به فروش می رسد. قیمت در نظر گرفته شده برای این محصول بسیار بالاتر از Sphero RVR با قیمت ۱۹۹ دلار است. باید به این نکته اشاره کرد که ربات DJI از فناوری های بیشتری در مقایسه با رقیب ارزان قیمت خود بهره می برد. DJI به این موضوع اشاره کرده که ربات خود را با قیمت مناسب تری در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می دهد.

منبع:click.ir