فروشگاه سورس یونیتی

دستگاه هوش مصنوعی با دوربین فیش آی؛اطلاعات پتنت مایکروسافت منتشر شد

آگوست 6, 2019

دستگاه هوش مصنوعی با دوربین فیش آی؛اطلاعات پتنت مایکروسافت منتشر شد

مایکروسافت تاکنون در رابطه با اهمیت هوش مصنوعی صحبت های زیادی کرده است. این شرکت اکنون در حال اختراع یک دستگاه هوش مصنوعی دارای دوربین فیش آی و تعدادی میکروفن است.

دوربین های فیش آی دارای زاویه دید ۳۶۰ درجه هستند. تکنولوژی این دوربین ها جدید نیست؛ با این حال مایکروسافت قصد ترکیب این دستگاه با محصولات دیگر با شیوه ای متفاوت را دارد. سیستم هایی با قابلیت ضبط ویژگی های محیط معمولا دارای چندین دوربین هستند. این ویژگی نیازمند طراحی و سیستم های پیچیده برای دریافت اطلاعات است.

 

 

بنابراین مایکروسافت در دستگاه هوش مصنوعی خود از یک دوربین فیش آی و آرایه ای از میکروفن ها استفاده کرده تا با این دستگاه ها ادغام شوند. این اقدام، سختی های ثبت سوژه های متحرک یا فوکوس روی چندین سوژه را کمتر می کند.

میکروفن های این دستگاه ممکن است با الگوی گرد یا شش ضلعی چیده شده باشند. همچنین به نظر می رسد دوربین فیش آی این دستگاه در مجاورت میکروفن ها واقع شده باشد که بتواند داده ها را به شیوه ای منطقی ثبت کند.

یکی از بخش های این دستگاه نیز ممکن است یک الگوریتم یادگیری عمیق باشد تا بتواند داده های صوتی و تصویری را بهتر دریافت کند. برای مثال، این دستگاه ممکن است به شبکه عصبی حافظه طولانی کوتاه مدت مجهز شود. این نوع شبکه می تواند از طریق ماهیت ذاتی خود اطلاعات متنی و تاریخی را ذخیره و هرگونه تحلیل انجام شده را برای موارد استفاده بعدی نیز مفیدتر کند.

شاید برایتان جالب باشد:  مایکروسافت قابلیت ریکاوری اینترنتی را به ویندوز ۱۰ اضافه می کند.

چشم‌انداز آینده این هوش مصنوعی

به استناد مایکروسافت، این دستگاه می تواند بعدها استفاده های بیشتری نیز داشته باشد؛ برای مثال تشخیص سخنان یک انسان که دستگاه آن را از پیش شناخته باشد. این به معنای آن است که این دستگاه می تواند بعدها با دستیارهای دیجیتال هوشمندی همچون کورتانا همکاری کند.

البته کارکرد این سیستم به دستیاران هوشمند دیجیتال محدود نمی شود. این سیستم می تواند با کامپیوترها، تبلت ها، گوشی های هوشمند و سایر گجت ها نیز کار کند. با این همه، هیچ تضمینی برای کارکرد این محصول با گجت های ذکر شده در آینده نزدیک وجود ندارد.

منبع: click.ir