فروشگاه سورس یونیتی

آمازون فرایند توسعه ربات الکسا را سرعت می‌بخشد

جولای 15, 2019

آمازون فرایند توسعه ربات الکسا را سرعت می‌بخشد

آمازون فرایند توسعه ربات الکسا را سرعت می‌بخشد

 

در آوریل ۲۰۱۸ گزارش شده‌ بود که آمازون مشغول ساخت اولین ربات الکسا خود است و قصد دارد آن را در سال ۲۰۱۹ عرضه‌ کند. حال پس از یک‌ سال، اخبار جدیدی در این باره منتشر شده‌ است. براساس گزارش بلومبرگ، رباتالکسا (با اسم رمز «وستا») هنوز آماده‌ی تولید انبوه نیست و احتمالا امسال عرضه نخواهد شد. این احتمال می‌رفت که آمازون درنهایت قید وستا را بزند و هیچ‌وقت آن‌ را عرضه نکند؛ ولی به‌نظر عکس این اتفاق در حال وقوع است.

در حالی که ممکن بود آمازون تصمیم بگیرد هیچ‌وقت وستا را عرضه نکند، در ماه‌های اخیر مهندسان دیگر پروژه‌ها را هم به کار روی آن مشغول کرده‌ است. این بدین معنی است که این شرکت قصد دارد این ربات را درنهایت به بازار عرضه کند.

وستا آمازون زیر خود چرخ دارد و می‌تواند در خانه‌ حرکت‌ کند. همچنین براساس آنچه تا الان می‌دانیم، وقتی آن را صدا بزنید، نزد شما می‌آید. مزیت این امر آن است که شما همیشه اسپیکر اکو در نزدیکی خود خواهید داشت؛ اما به‌غیر از این، مشخص نیست وستا چه فایده‌های دیگری خواهد داشت. همچنین، در گزارش بلومبرگ آمده‌ است که آمازون مشغول ساخت مدل جدید و گران‌قیمت اسپیکر اکو است:

به‌گفته‌ی افراد آشنا با اکو، این شرکت قصد دارد اکو جدید را تا سال آینده عرضه کند. نسخه‌های آزمایشی این اسپیکر استوانه‌ای از اکو کنونی عرض بیشتری دارند تا بتوانند اجزای اضافی آن ازجمله حداقل چهار بلندگو را در خود جای‌ دهند.

بررسی اهداف آمازون

به‌ نظر می‌رسد آمازون با مدل جدید اکو، قصد دارد با برندهای مطرح دنیای صدا مانند سونوس (sonos) رقابت کند. همچنین با توجه به اخبار منتشرشده مبنی بر رشد ۷۰ درصدی آمازون‌موزیک، منطقی‌ است که آمازون محصولی عرضه‌ کند که بهترین تجربه را برای کاربران سرویس استریم موسیقی خود فراهم‌ کند.

قیمت اسپیکرهای اکو پریمیوم و حتی اینکه وجود خارجی دارند یا جایگزین اکوپلاس خواهند شد یا خیر، مشخص نیست؛ ولی به‌گزارش بلومبرگ، می‌توانیم منتظر عرضه‌شدن آن‌ در سال جاری باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر